LibreOffice 5.1 - część czcionek nie została osadzona w prezentacji

Witam! :slight_smile:

Mam zrobić do konkursu prezentację - no i ją zrobiłam. Zastosowałam multium różnych czcionek, zatem weszłam w właściwości dokumentu i zaznaczyłam opcję: “Osadź czcionki w dokumencie”. Skopiowałam prezentację na pendrive’a, odpaliłam pod Windowsem. Część czcionek jest taka, jaka być powinna, inne się nie wyczytują w ogóle. Zamiast nich ohydna czcionka Arial. Szukałam rozwiązania, ale nie znalazłam. Miał ktoś taki problem i go rozwiązał? Prezentację jutro oddaję… Oczywiście znalazłam alternatywne rozwiązanie - wpakować na płytę/pendraka folder z wszystkimi użytymi czcionkami, jednak nie wiem, czy ktoś w ogóle je zainstaluje. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :).

Pozdrawiam, Amaterasu.

Pierwsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie - to zmienić czcionki które się podmieniają się na Arial (ale rozumiem że to może być nie do przyjęcia).

Więc zacznij może od ponownego zapisania (kopii) prezentacji przy pomocy Apache OpenOffice.

Możesz też pokusić się o przygotowanie pendrive z LibreOfficePortable, i tam wrzucić do folderu fonts wszystkie wykorzystywane czcionki.

No i ostateczna ostateczność - wyeksportować prezentację do PDF (lub HTML - choć z tym ostatnim też różnie bywa).

Nasuwa mi się takie jedno (może i głupie) pytanie: Do jakiego formatu zapisujesz prezentację i w czym ją otwierasz pod Windowsem?

Jak Ci zależy na tych czcionkach, to może zainteresuj się eksportem do PDF? Tak, prezentację też można zapisać do PDF, tylko nie będziesz mieć wtedy żadnych animacji przejścia, czy innych bajerów… Coś za coś…

Do formatu .odt, otwieram ją w tym samym programie (LibreOffice).

Zależy mi na muzyce w tle, nie po to szukałam i tworzyłam (czasami) ją, żeby odeszła w zapomnienie, zatem eksport do PDF odpada :(.

LibreOfficePortable uruchamia się strasznie długo, no i też często pada. Crash prawie zawsze po uruchomieniu prezentacji, nie jej edycji. Byłby dobry, gdyby nie to, że się ścina :|.

Wyeksportowałam plik do formatu, jaki mam mieć do konkursu. To przynajmniej zachowuje się normalnie, wszystkie czcionki są na miejscu, jednak problem w tym, iż nie wiem, jak to coś będzie wyglądało w oryginalnym MS Office 2003 (ale staroć!). Na wszelki wypadek umieściłam folder z czcionkami na pendraku, stworzyłam typowe README, a to, co zrobią z tym nauczyciele, zależy tylko od nich… :).

https://www.google.pl/search?q=powerpoint+viewer+2003+download&oq=power&aqs=chrome.1.69i57j69i59l3j0j69i59.5410j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

PDF i prezentacje interaktywne są możliwe.  Tworzysz prezentacje w Latex-u. Wbrew pozorom nie jest to proces nad wyraz skomplikowany.  Muzyka w tle, zdjęcia interaktywne, filmy.wszystko w pięknej estetyce i z fontami jakimi sobie wybierzesz. Prezentacje tak przygotowana możesz otworzyć w każdym czytniku pdf. 

Odtworzone w LibreOffice wczytuje wszystkie wbudowane czcionki (w formacie .ppt). A w PowerPoint Viewerze dało podstawową czcionkę. Dopiero po ich instalacji wszystko ładnie wygląda, lecz bez muzyki. Nie wiem, może nauczycielka da mi na przerwie czas, by wszystko zebrać w jedną całość :).

Dziękuję za pomoc! :slight_smile:

PowerPoint Viewer posiada pewne ograniczenie, które być może dotyczą twojego projektu:

Następujące funkcje programu Microsoft PowerPoint nie są obsługiwane przez ten program:

Prezentacje z funkcją Zarządzanie prawami do informacji (IRM).

Uruchamianie makr, programów oraz otwieranie obiektów połączonych lub osadzonych.

Ewentualnie: https://chrome.google.com/webstore/detail/powerpoint-online/mdafamggmaaaginooondinjgkgcbpnhp?utm_source=chrome-ntp-icon