LibreOffice Calc: odwołania do innych dokumentów

(pocolog) #1

Jak usunąć wszystkie odwołania do innych dokumentów pozostawiając w komórkach ich aktualną wartość?

(krystian3w) #2

U mnie zadziałało:

:warning: Zalecana kopia pliku na wypadek unięcia się danych zamiast przekiopowiowania ich wartości :warning:

Edycja (Edit) :arrow_right: Łącza… (Links…) :arrow_right: Przerwij łącze (Break link)

image

:warning: Zalecana kopia pliku na wypadek unięcia się danych zamiast przekiopowiowania ich wartości :warning:

Zachowały się dane takie jakie były przy ostatnim aktualizowaniu / tworzeniu odwołania.

Dziwne, że potem opcja się zablokowała do ponownego uruchomienia Calc.

(pocolog) #3

Zrobiłem jak radziłeś. Wywaliło mi dane. Czekają mnie chyba nadgodziny w robocie :disappointed_relieved: Jest nauczka żeby eksperymentować na kopii :laughing:

Ale dzisiaj to już chyba tym pier* i pójdę się opić z tej okazji :laughing:

(krystian3w) #4

Albo nie zapisywać po usunięciu, wtedy się zachowuje (jak się zapisało na tyle niedawno), widać typ łącza może ma znaczenie albo jak jest osadzony lub między wersjami jakieś zmiany (Wersja: 5.4.5.1 (x64), Build ID: 9c9829dd5d8054ec39a82dc51cd9eff340dbee8).

(pocolog) #5

Polak mądry po szkodzie :smiley: Mam odruch bezwarunkowy [ctr]+[s] :wink:

Ja mam jakąś starą wersję 5.2 na Debianie. Może to faktycznie błąd tej wersji skoro u ciebie zadziałało.

(krystian3w) #6

Spróbuję tak starą wersje - 5.2.5; z francuskiego ftp w wersji nieinstalacyjnej.

:smile:

(pocolog) #7

Nie ma sensu. To już nic nie zmieni :wink:

(krystian3w) #8

Niestety tak, więc dodałem nad i pod instrukcję by uwagę zrobić kopię pliku (by zmniejszyć skalę zniszczeń u innych).

:cry: