LibreOffice i działanie na różnych PC. Ubuntu 14.04 LTS

Witam,

Pracuję w firmie telekomunikacyjnej w której korzystamy z LTSP. Dodatkowo niektórzy użytkownicy korzystają z niezależnych stacji roboczych. Problem pojawia się kiedy otwierają te same dokumenty za pomocą Writera. Na niezależnych stacjach dokumenty się rozjeżdżają. Dodam,że dokumenty są zapisywane na dysku sieciowym. 

Jak się rozjeżdżają? I czy były zapisane w formacie worda (docx) czy libre/open office (odt)?

Zapisywane są w formacie ODT. A rozjeżdżanie polega na innych odstępach pomiędzy wierszami,innymi rozmiarami tabel itp. Po prostu zmienia się formatowanie dokumentu. 

Kiedy się ten problem pojawia? Gdy wiele osób otwiera ten sam dokument?

Nie. W libre w danej chwili tylko jeden użytkownik może edytować dokument(A wysypuje się to w czasie edycji).

Problem pojawia się kiedy ktoś z maszyny niezależnej otwiera pliki z dysku sieciowego. 

A jak się skopiuje plik z dysku sieciowego na maszynę niezależną i się go spróbuje edytować na maszynie niezależnej to ten problem dalej występuje? I poprzednio występował ten problem czy pojawił się dopiero teraz?

Po skopiowaniu dalej jest tak samo. Problem pojawił się przy reinstalacji systemu. W tym samym czasie reinstalowałem też swoją maszynę a u mnie dokumenty działają prawidłowo. Wrzucę jeszcze update i zobaczę czy to coś pomoże. 

To czyli problem nie leży w dysku sieciowym tylko chyba w samym komputerze na którym plik jest edytowany. A jaki system reinstalowałeś?

Aktualnie jest Ubuntu 14.10 LTS.

I przed reinstalacją wszystko działało dobrze, tak?

Tak. W tym,że na mojej maszynie też był reinstalowany system ale tutaj działa prawidłowo.

Wyszedł teraz Ubuntu 16.04 LTS. Spróbuj do niego zaktualizować system. Mi np. naprawił kilka problemów, może naprawi problem z LibreOffice.

Niestety to rozwiązanie odpada. Ponieważ migracja z 14.04 do 16.04 potrafi się wysypać na co nie mogę sobie pozwolić. 

Niedawno reinstalowałeś system, instalowałeś coś na niego? Jeśli nie, to nic zbytnio nie szkodzi taka aktualizacja, zbytnio nic się nie wysypie. A jeśli byłyby jakieś błędy, to możesz zrobić Live USB/CD Ubuntu 16.04, a potem z menu instalatora możesz usunąć wszystkie dane Ubuntu 14.04 i zainstalować na jego miejscu nowe Ubuntu.