LibreOffice Impress-nie otwiera prezentacji

Cześć.

Ponieważ kolega ma uszkodzoną nagrywarkę, poprosił mnie o nagranie na płytkę jego prezentacji. Wykonał ją w PowerPoint’cie 2007, ja mam najnowszy LibreOffice. Gdy próbuję otworzyć ten plik(ma ok 50 MB) pojawia się okienko LO z ładowaniem, program zamula i po jakims czasie pokazuje mi się okienko z wyborem sposobu kodowania, językiem, po wyborze którego otwiera mi tę prezentację…w Calcu. Myślę, że to wina pliku, bo mam jeszcze inne prezentacje z PP i otwierają się normalnie, bez przeszkód(to znaczy tak, jak mogą w LO). Może to być wina oprogramowania? Muszę coś przeinstalować/naprawić, żeby zadziałało? Niedawno miałem dość podobną sytuację z innym plikiem, zwyczajnie nie wiem jak to rozwiązać, a to dość ważna prezentacja do szkoły.

P.S. Chciałem wrzucić ten plik na hosting, żeby inni ściągnęli i ocenili-po spakowaniu jej w 7zipie na domyślnych ustawieniach plik z 45 MB w archiwum miał 54 KB.

No tak, ale ty otworzyłeś jako Libre Office czy uruchomiłeś Impress i tam wczytałeś plik?

Po prostu kliknąłem na nią 2 razy, tak jak z innymi. Tylko ta jedna stwarza takie problemy. Próbowałem przez włączony LO i z głównego panelu “Otwórz plik”, to zawiesiłem program.