LibreOffice Writer-po wklejeniu tekstu są w nim szare prost

Witam serdecznie. Mam taki problem, iż w programie LibreOffice Writer 3.4.4 po wklejeniu tekstu, wśród tego tekstu pojawiają się szare prostokąty, które zniesmaczają wygląd (patrz screen):

27532469084871324131.jpg

To jest tylko część tekstu i z niej mogę usunąć sobie te prostokąciki, ale tak naprawdę to powklejałem tego tekstu dużo i te prostokąty są no niemal wszędzie.

Czy można zrobić, aby nie pojawiały się po wklejeniu tekstu, lub czy jest sposób na ich usunięcie po wklejeniu tekstu?

Te prostokąciki to najprawdopodobniej znaki twardej spacji. Jest ona po to, żeby np. na końcu linii nie zostawała osierocona literka (chyba uczono Cię tej zasady w szkole podstawowej?). Robi się ją poprzez wciśnięcie Shift+Ctrl+Spacja. Po wydrukowaniu tych prostokątów nie będzie widać. Również w podglądzie wydruku powinny być niewidoczne. Ponadto gdzieś w ustawieniach powinna być opcja czy “zaszarzać” takie elementy.

Ok, po twojej wypowiedzi jak już się dowiedziałem mniej więcej co to jest i jak może się nazywać w ustawieniach, to poszukałem i znalazłem wyłączenie tego.

Trzeba wejść w Narzędzia, Opcje, LibreOffice Writer, Pomoc w formatowaniu i odznaczyć Spacje nierozdzielające.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Wystarczy po prostu wkleić tekst niesformatowany i po kłopocie.