LibreOffice Writer-po wklejeniu tekstu są w nim szare prost

(szpon5) #1

Witam serdecznie. Mam taki problem, iż w programie LibreOffice Writer 3.4.4 po wklejeniu tekstu, wśród tego tekstu pojawiają się szare prostokąty, które zniesmaczają wygląd (patrz screen):

27532469084871324131.jpg

To jest tylko część tekstu i z niej mogę usunąć sobie te prostokąciki, ale tak naprawdę to powklejałem tego tekstu dużo i te prostokąty są no niemal wszędzie.

Czy można zrobić, aby nie pojawiały się po wklejeniu tekstu, lub czy jest sposób na ich usunięcie po wklejeniu tekstu?

(kamil_w) #2

Te prostokąciki to najprawdopodobniej znaki twardej spacji. Jest ona po to, żeby np. na końcu linii nie zostawała osierocona literka (chyba uczono Cię tej zasady w szkole podstawowej?). Robi się ją poprzez wciśnięcie Shift+Ctrl+Spacja. Po wydrukowaniu tych prostokątów nie będzie widać. Również w podglądzie wydruku powinny być niewidoczne. Ponadto gdzieś w ustawieniach powinna być opcja czy "zaszarzać" takie elementy.

(szpon5) #3

Ok, po twojej wypowiedzi jak już się dowiedziałem mniej więcej co to jest i jak może się nazywać w ustawieniach, to poszukałem i znalazłem wyłączenie tego.

Trzeba wejść w Narzędzia, Opcje, LibreOffice Writer, Pomoc w formatowaniu i odznaczyć Spacje nierozdzielające.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

(Forum Rozne123) #4

Wystarczy po prostu wkleić tekst niesformatowany i po kłopocie.