Licencja GG i jej przestrzeganie na forum

Taka rzecz mnie zastanawia: gdy ktoś prosi o program do usuwania reklam w GaduGadu, temat leci do śmietnika - bo łamie regulamin GG. Natomiast gdy ktoś prosi o pomoc w np. skonfigurowaniu GG pod innym klientem, to już wszystko jest w porządku (a obecny regulamin GG zabrania korzystania z innych klientów niż oficjalny). To jak w końcu jest z przestrzeganiem licencji na forum? :?

A co jesteś fanem Gadu-Gadu? :mrgreen: Sam widzę, że korzystasz z Tlena, a drogą dedukcji dochodzę do tego iż masz w nim skonfigurowane GG, bo korzystanie z dwóch komunikatorów jest niewygodne, więc? :lol:

Ford , gwoli ścisłości - mam AQQ :slight_smile:

Nie jestem fanboyem padu-padu :wink: tylko mnie ta sprawa po prostu ciekawi…

obecny regulamin wcale nie zabrania użytkowania innych programów…

była odpowiedź rzecznika gg, wyjaśniająca sytuację.

a, że było to dawno, to się jeszcze dziwię, że ktoś tego nie wie :slight_smile:

rss a może nie doczytali całego regulaminu :lol:

Ci od gg to przegieli .

Co ma zrobić taki James z Ameryki jak chce sobie pogadać z Lalą z Polski??

Nie zna czegoś takiego jak gg bo woli mesegera . Instaluje więc wtyczke.

Łamie regulamin ??

Myślę, że tak.

a) mogą się umówić na czacie

b) Polka może zainstalować ten sam komunikator, co jej równieśnik z innego kraju

A jeśli chodzi korzystanie z programów, które łączą się z siecią GG - producenci chyba się jakoś dogadali, bo w innym wypadku Tlen czy AQQ nie mógł by korzystać z sieci gg (tak sądzę).

No, w tym rzecz, że łamie… :?

Nie jestem za tym, żeby używać oficjlnego klienta, bo sam go nie używam…

x-awier , dobre :lol:

freedom

Złączono Posta : 25.09.2006 (Pon) 19:57

a jednak nie… :stuck_out_tongue:

tu sprostowanie rzecznika gg:

http://di.com.pl/payment/ap.php?do=p&msg=5&lp=13771

niestety dostęp płatny, kto ma konto może wkleić ten tekst na forum (ja nie posiadam).

a tu z innej stronki wniosek oparty na owym oświadczeniu:

następnym razem radzę się zorientować w temacie (zwłaszcza, że temat jest stary i był wałkowany na wielu forach) zanim wywoła się “burzę”.

dziwi mnie tak małe uświadomienie userów, w tym temacie co najmniej paru userów nadal uważa, że korzystanie z alternatyw jest niezgodne z regulaminem.

to by było chyba na tyle…

Tak napisali regulamin że musiał rzecznik wyjaśniać .

Podobnie piszą ustawy.

W jednym wojewuctwie tak interpretują a winnym jeszcze inaczej :shock:

Było kiedyś coś o tym na forum i nie wiem jak to się stało że padła odpowiedź, chyba od zespołu gg że sam użytkownik licencji programu nie narusza. Naruszają ją firmy które wdrozyły tą sieć do swoich komunikatorów bez zezwolenia.

Czyli nie wiadomo, jak to do końca jest.

A co do reklam w GG - tak samo jest z KaZaA i KaZaA Lite.

Ta z reklamami - legalna, bez reklam - nielegalna.

WNIOSEK: Myślę, że tematy związane z konfiguracją nie będą usuwane przez Moderatorów.

wiadomo:

freedom , to dlaczego sprostowanie nie jest dostępne na oficjalnej stronie? Albo dlaczego regulamin nie jest zmodyfikowany? Wyraźnie w nim pisze, że korzystanie z programów nieoficjalnych łamie licencję…

Ale nie przez usera a producenta programu :mrgreen:

a jak myślisz? odpowiedź rzecznika pojawiła się tylko z jednego względu - burzy jaką wywołał ich niezrozumiały regulamin. gdyby userzy nie okazywali takiego niezadowolenia, prawdopodobnie sprostowanie w ogóle by się nie ukazało.

czemu nie ma na stronie głównej? chyba lepiej, żeby wszyscy byli święcie przekonani (jak widać udaje im się to) iż jedynym słuszym komunikatorem jest Gadu-Gadu, a korzystanie z sieci Gadu-Gadu jest tylko spod niego legalne.

to jest monopol! za taki monopol właśnie Gadu-Gadu nie lubię.

To ta sytuacja tak samo może wyglądać o np. przeglądarki WWW, bądź pakiet biurowy, albo odtwarzacz mult. albo nie daj Boże o sam system, jak dla mnie to niejako łamanie prawa :slight_smile:

no ale sprawa załatwiona :stuck_out_tongue: i trzeba się cieszyć :slight_smile:

z wikipedi, sprawa prosta, nie mogą zastrzec korzystania z ogólno dostępnego protokołu

pozatym:

w myśle tego regulaminu (dostępnego tutaj link) użytkownikiem jest osoba korzystająca z PROGRAMU gadu-gadu, nie zaś z protokołu