Licencja GNU - aplikacja mobilna + kilka pytań związanymi ze zmianami kodu źródłowego

Witam serdecznie, zacznę od tego, że niewiele wspólnego mam ze znajomością licencjonowania oraz wdrażania aplikacji do Google Store.

Znalazłem kod źródłowy programu zbliżonego do mojego pomysłu na aplikację dla systemu Android.
LINK: https://github.com/steevp/UpdogFarmer/

Jak rozumiem, jeżeli chciałbym wprowadzić jakiekolwiek zmiany w kodzie to musiałbym również udostępnić swój zmodyfikowany program na tej samej licencji, mam jednak kilka pytań z tym związanych.

  1. Jeżeli aktualnie oryginalny program czerpie zyski z wyświetlania reklam, to czy ja mógłbym po prostu usunąć te reklamy całkowicie lub też wprowadzić własne reklamy (wyłączając przy tym zysk oryginalnego twórcy)?
  2. Czy np. mogę ograniczyć pewną funkcjonalność tego programu w darmowej wersji oraz wprowadzić miesięczną subskrypcję za korzystanie z pewnych funkcji tego programu?
  3. Czy w przypadku wdrażania zmodyfikowanego programu wystarczy w opisie udostępnić kod źródłowy oraz zawrzeć informację o oryginalnym twórcy programu, czy też muszę się kontaktować z oryginalnym twórcą?
  4. Czy po wprowadzeniu mojego zmodyfikowanego programu do sklepu Google oryginalny twórca może zmienić licencję swojego programu przez co zablokowałby mi możliwość rozwoju swojej aplikacji opartej na jego kodzie źródłowym?

Pozdrawiam.