Licencja i instalacja Windows 7


(Przemek 1989 07) #1

Witam. Zamierzam kupić Windows 7 - HP BOX i mam pytanie z tym związane. Czy można zainstalować dwa systemy jeden 32-bit , drugi 64-bit na róznych partycjach - korzystając tego jednego "boxa"?

z góry dzięki za info.


#2

przemek89b , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Przemek 1989 07) #3

Chyba znalazłem odpowiedz na ten temat na necie. Licenjca BOX nie pozwala prawdopodobnie mieć zainstalowanch na jednym komputerze wersji 32 i 64bit. :? Odp. http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=163109

Jakby ktoś chciał jeszcze coś dodać niech pisze :wink:


(Starchris) #4

Jeśli w licencji nie pisze inaczej to BOX zawsze ma licencję jednostanowiskową i może być instalowany tylko w jednej kopii. A to, że masz wybór 32 czy 64 to tylko udogodnienie ze strony Microsoftu, żeby nie trzeba było rozróżniać rodzaju systemu (bity) przy zakupie. Kupujesz jeden i nie martwisz się czy pójdzie na Twoim komputerze, gdyż podczas instalacji będzie możliwość wyboru jaki bitowy system chcesz zainstalować.

Jeżeli chcesz mieć dwa systemy na jednym komputerze to musisz kupić licencję BOX na dwa stanowiska lub więcej. Tylko wtedy będzie to legalne i zgodne z licencją.


(Przemek 1989 07) #5

a gdybym zakupił np. dwie wersje OEM jedną 32 i jedną 64? czy byłoby to wtedy legalne?


(Starchris) #6

Tak, to też będzie legalne gdyż będziesz miał dwie wersje systemów jednostanowiskowych czyli będziesz miał dwie odrębne licencje. Będziesz mógł je zainstalować na dwóch komputerach lub na jednym komputerze obydwa systemy.


(Przemek 1989 07) #7

Dziękuję za info :wink: