Licencja MS Office, domowa

(Session) #1

Witam serdecznie,

Co do licencji mam jedno pytanie.

Mam z żoną dwa komputery w domu,

prowadzę też forum internetowe i zarejestrowałem je w sądzie jako czasopismo, lecz nie jestem firmą i nie kupiłem komputerów na firmę.

Po prostu mam 2 kompy w domu i prowadzę prawnie(zarejestrowałem) forum jako czasopismo.

MS ma teraz Office do użytku domowego na 3 stanowiska.

Czy jak kupie taki pakiet i będę miał kontrolę w domu legalności oprogramowania to czy ta licencja będzie liczona jako prawidłowa czyli domowa,

czy mogą powiedzieć że jest nie legalna bo z tego komputera administruje forum "czasopismo"

Bardzo proszę o jakieś fachowe wyjaśnienie.

Serdecznie pozdrawiam

Marcin.

(fiesta) #2

A czy adminstrujesz składnikami pakietu Office ?

Chyba nie.

Forum przynosi ci zyski ??

Trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie.

(Skiff) #3

Kwestia jest raczej trudna do rozstrzygnięcia. Według mnie to najważniejsze jest dla sprawy to, jakie skutki rodzi zarejestrowanie prowadzenia forum jako czasopisma i tam należy szukać odpowiedzi (no i oczywiście w MS). Jeżeli taka rejestracja przesądza, że jest to działalność zarobkowa to odpowiedź jest oczywista.

(Session) #4

Nie jest to działalność zarobkowa,

Nawet dokładam do tego:(

Komputerów nie kupowałem na prowadzenie dziennika tylko dla siebie prywatnie.

Lecz polskie prawo jest taki że jak prowadzę stronę internetową która jest częściej uaktualniana jak raz w roku jest to już czasopismo.

Jako że mieszkam na "wiosce" a tutaj lubi się każdy czepiać wszystkiego to muszę robić wszystko prawnie.

I dlatego mam teraz taki problem z licencją, bo np. chce kupić sobie tego Office dla siebie ale mimo wszytko prowadzę forum z tego samego PC.

Nawet nie mam redagować na Office do forum bo wiadomo jak forum działa.

Tylko jak Nasi Panowie z kontroli wpadną to nie wiem na czym mam sie opierać i jakie argumenty mogę powiedzieć i czym się bronić.

I tak naprawdę już nie wiem gdzie mam szukać na to odpowiedzi.

(aero) #5

To banalnie proste.

Ms office w wersji domowej, "niekomercyjna" do użytku własnego.

Jeśli nie korzystasz z pakietu office aby redagować nić na forum, a piszesz w Tym prace dla siebie, do szkoły, i nie komercyjnie, to wszystko jest legalnie :wink:

I nie ma się czego obawiać.

Co to kogo obchodzi , z którego kompa piszesz na forum, jeśli pakietu office nie wykorzystasz komercyjnie, wszystko będzie zgodnie z prawem polskim.