Licencja MS Office, domowa

Witam serdecznie,

Co do licencji mam jedno pytanie.

Mam z żoną dwa komputery w domu,

prowadzę też forum internetowe i zarejestrowałem je w sądzie jako czasopismo, lecz nie jestem firmą i nie kupiłem komputerów na firmę.

Po prostu mam 2 kompy w domu i prowadzę prawnie(zarejestrowałem) forum jako czasopismo.

MS ma teraz Office do użytku domowego na 3 stanowiska.

Czy jak kupie taki pakiet i będę miał kontrolę w domu legalności oprogramowania to czy ta licencja będzie liczona jako prawidłowa czyli domowa,

czy mogą powiedzieć że jest nie legalna bo z tego komputera administruje forum “czasopismo”

Bardzo proszę o jakieś fachowe wyjaśnienie.

Serdecznie pozdrawiam

Marcin.

A czy adminstrujesz składnikami pakietu Office ?

Chyba nie.

Forum przynosi ci zyski ??

Trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie.

Kwestia jest raczej trudna do rozstrzygnięcia. Według mnie to najważniejsze jest dla sprawy to, jakie skutki rodzi zarejestrowanie prowadzenia forum jako czasopisma i tam należy szukać odpowiedzi (no i oczywiście w MS). Jeżeli taka rejestracja przesądza, że jest to działalność zarobkowa to odpowiedź jest oczywista.

Nie jest to działalność zarobkowa,

Nawet dokładam do tego:(

Komputerów nie kupowałem na prowadzenie dziennika tylko dla siebie prywatnie.

Lecz polskie prawo jest taki że jak prowadzę stronę internetową która jest częściej uaktualniana jak raz w roku jest to już czasopismo.

Jako że mieszkam na “wiosce” a tutaj lubi się każdy czepiać wszystkiego to muszę robić wszystko prawnie.

I dlatego mam teraz taki problem z licencją, bo np. chce kupić sobie tego Office dla siebie ale mimo wszytko prowadzę forum z tego samego PC.

Nawet nie mam redagować na Office do forum bo wiadomo jak forum działa.

Tylko jak Nasi Panowie z kontroli wpadną to nie wiem na czym mam sie opierać i jakie argumenty mogę powiedzieć i czym się bronić.

I tak naprawdę już nie wiem gdzie mam szukać na to odpowiedzi.

To banalnie proste.

Ms office w wersji domowej, “niekomercyjna” do użytku własnego.

Jeśli nie korzystasz z pakietu office aby redagować nić na forum, a piszesz w Tym prace dla siebie, do szkoły, i nie komercyjnie, to wszystko jest legalnie :wink:

I nie ma się czego obawiać.

Co to kogo obchodzi , z którego kompa piszesz na forum, jeśli pakietu office nie wykorzystasz komercyjnie, wszystko będzie zgodnie z prawem polskim.