Licencja na 1 komputer - jak to rozumieć?

Przyznaje się dla mnie ta umowa jest średnio zrozumiała.

Jak wszystkie “software’owe”. Dlatego wolę soft na licencjach GPL :slight_smile:

Nie rozbawiło. Raczej zażenował brak rozumienia zapisu licencji przez autora tematu.
Cóż, takich “kwiatków” coraz więcej… :zipper_mouth_face:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Zapis na opakowaniu “dla jednego komputera z systemem Windows” czy “for 1 Windows PC” jest jak najbardziej manipulacyjny i niejednoznaczny a dopiero EULA to wyjaśnia.

Czy taki komentarz pod adresem kolegi Judykatora potrzebny?

Tak.Ponieważ wtracanie sie w dyskusję nie przeczytawszy jej całego wątku,od jej początku a poczatkiem był wpis “W opisie jest Licencja na 1 komputer”.
Moja druga odpowiedz była następujaca
"Komputer to sprzęt a nie użytkownik sprzętu.Myślę że jedno od drugiego łatwo rozróżnić.
Jeśli w Licencji nie na dodatkowych zapisów ograniczających ilość użytkowników, to dotyczy wyłącznie ilości komputerów na których można dany program zainstalować.
Podany opis jest jasno sformułowany.
“Licencja na 1 komputer”.
Jesli ktoś tego nie potrafi zrozumieć niech to niech wraca do szkoły.
P.S.Ja licencji nie czytałem w związku z tym.oparłem się na tekscie który dostarczył zainteresowany a ten podał tylko tyle.

Wystarczy zerknąć do EULA, żeby stwierdzić, iż sformułowanie “komputer” nie jest jasne i oczywiste jak się wydaje. Dopiero lektura EULA rozjaśnia wątpliwości.

Wyzywanie forumowiczów od głupków może przejdzie na głównej stronie DP, na której liczą się kliknięcia, ruch i odsłony reklam. Na forum kultura wypowiedzi i szacunek do dyskutantów jest na wyższym poziomie.

2 polubienia

Ręce opadają.
“Wystarczy zerknąć do EULA, żeby stwierdzić, iż sformułowanie “komputer” nie jest jasne i oczywiste jak się wydaje. Dopiero lektura EULA rozjaśnia wątpliwości.”
No to jak?Jest w EULA jasne czy nie jest jasne?
Czy w pierwszym poście od którego się zaczęło podano pęłną treść licencji czy tez zapytano jak rozumieć ten wpis “Licencja na 1 komputer”.Tylko ten wpis.
Moja druga odpowiedz
""Komputer to sprzęt a nie użytkownik sprzętu.Myślę że jedno od drugiego łatwo rozróżnić.
Jeśli w Licencji nie na dodatkowych zapisów ograniczających ilość użytkowników, to dotyczy wyłącznie ilości komputerów na których można dany program zainstalować.
Podany opis jest jasno sformułowany.
“Licencja na 1 komputer”.

.

Nie jest. Dopiero EULA wyjaśnia co się kryje pod pojęciem “komputer”.

No to proszę o to wyjasnienie.

EULA:

" Urządzenie. W rozumieniu niniejszej umowy termin „urządzenie” oznacza fizyczny lub wirtualny system sprzętowy wyposażony w wewnętrzne urządzenie magazynujące dane, który służy do uruchamiania oprogramowania. Partycja sprzętowa lub dysk typu blade są uznawane za urządzenie"

Konia z rzędem temu, kto powie ile licencji potrzeba, jeśli Office jest zainstalowany na partycji współdzielonej przez Windows i Linux zainstalowane na tym samym dysku - Windows jako host, Linux jako wirtualka.

A więc jednak nie człowiek
No to teraz przeczytaj
" a. Licencja. Oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane. Na mocy tej umowy Microsoft udziela Licencjobiorcy prawa do zainstalowania (jeżeli oprogramowanie zostało zakupione od sprzedawcy) i uruchomienia na urządzeniu (licencjonowane urządzenie) jednej kopii oprogramowania w celu korzystania z niej przez jedną osobę w danym czasie pod warunkiem zachowania zgodności z wszystkimi postanowieniami niniejszej umowy."

Proste jak drut.Jedna kopia, na jednym urządzeniu dla jednego uzytkownika w tym samym czasie
Mam znowu powtórzyć.
“Komputer to sprzęt a nie użytkownik sprzętu.Myślę że jedno od drugiego łatwo rozróżnić.
Jeśli w Licencji nie na dodatkowych zapisów ograniczających ilość użytkowników, to dotyczy wyłącznie ilości komputerów na których można dany program zainstalować.”

Rozumiem, że to odpowiedź na zagadkę z koniem z rzędem jako nagrodą?

To taki dodatek cos ograniczajacy
“(i) oddzielnie używać lub wirtualizować funkcji oprogramowania;”
Prawnika potrzeba by to zrozumieć?

No popatrz. A chwilę wcześniej nawyzywałeś OPa od głupków.

Zapomniałem znak zapytania wstawić.Juz poprawiam

Czyli nie jest na jeden komputer a na jedną instancję? Uważasz, że jest OK ze strony MS taka manipulacja?

Idźcie lepiej zagłosować, szkoda niedzieli. Już wiem to co chciałem wiedzieć :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Zatrzymajcie tą karuzele … Licencji…