Licencja na 1 komputer - jak to rozumieć?

Tu:

Jest do kupienia Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Uczniów

W opisie jest Licencja na 1 komputer

I teraz jak to rozumieć? Rozumiem że można zainstalować na jednej maszynie, ale czy potem może to użytkować tylko ten użytkownik który to instalował czy też wszyscy co używają tego komputera na własnych kontach ?

IMHO wszyscy ale nie równocześnie.

Tak, jest to licencja na komputer - czyli dowolny użytkownik po zalogowaniu na swoim koncie może używać tej instacji zaintalowanego programu (nie można tego stosować np. na serwery terminalowe, gdzie nagle zacznie korzystać np. 30 osób, na to jest inna licencja). Tu jeszcze jedna uwaga: program można przeinstalowywać na inny komputer, ale po 90 dniach od instalacji (chodzi o to, żeby nie była to ‘wędrująca’ licencja między komputerami w zależności od chwilowego zapotrzebowania).
@voxcordi co Cię tak rozbawiło? :wink:

“W opisie jest Licencja na 1 komputer”
Czy moze być jeszcze wyrażniej napisane?

Tak, może. Może być na jeden komputer, ale np. że umożliwia pracę 5 osobom jednocześnie.

Komputer to sprzęt a nie użytkownik sprzętu.Myślę że jedno od drugiego łatwo rozróżnić.
Jeśli w Licencji nie na dodatkowych zapisów ograniczających ilość użytkowników, to dotyczy wyłącznie ilości komputerów na których można dany program zainstalować.
Podany opis jest jasno sformułowany.
“Licencja na 1 komputer”.

Może być też “urządzenie” albo “instancja” - przy wirtualnych maszynach określenie “1 komputer” zaczyna być nieprecyzyjne.

Jest per device czyli może być np. 5 użytkowników.
Per user na komputerze tylko dla jednego użytkownika.

Widać może. Podpowiem jak

Licencja na 1 komputer. 1 Użytkownik
lub
Licencja na 1 komputer. Dowolna ilość użytkowników.

Nie jest jaśniej ?

Np. tu:


Liczba stanowisk
1
Liczba użytkowników
1

I czy to jest ta sama licencja ?

A sprawdziłem i jest psikus.
https://products.office.com/pl-pl/compare-all-microsoft-office-products?tab=1

Max 6 użytkowników.

Home&Student jest bez limitu.

Prosze czytać moje posty ze zrozumieniem.
Sądzę ze napisałem wyrażnie.
P.S.Prosze czytać całość.

To proszę pisać zrozumiale.

Jakiej licencji? przecież nie mamy tu (na stronie www morele) licencji tylko trzy słowa, które mogą być różnorodnie.

Jakbym miał na stronie morele licencję (czyli jej treść) to bym sobie przeczytał. I raczej zrozumiał, bo akurat jestem prawnikiem. I zapewniam że wszystko można napisać jaśniej.

Zamiast się mędrkować, to daj linka do licencji. Sam sobie przeczytam.

Tu masz link do licencji:
https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Office/2019HomeandStudent/Useterms_Retail_Office_2019HomeandStudent_Polish.htm

“Komputer” w jej rozumieniu to “instancja” - licencja zezwala na jedną instalację fizyczną lub wirtualną. Jeśli będziesz miał dwie instancje (np. na dwóch wirtualkach), potrzebne będą dwie licencje. Użytkowników może być dowolnie wielu. Ale nie jednoczesnych - tak jak napisał @januszek w pierwszym swoim poście.

A serwer to jest komputer czy nie? :wink:

Prosze czytac posty w kolejności.Od początku.Moze wtedy zrozumiesz o co chodzi.
Bo jak na razie widzę ze zielonego pojęcia nie masz a się wymądrzasz.

Ten “żart” to twój poziom?.
Ja bym raczej nie był wesoły gdy ktoś nie potrafi rozróżnić człowieka od komputera a jak czyta licencje,to tylko pierwsze trzy zdania.

Żart? Nigdy nie żartuję z serwerów :wink:

Jakich?Bo to pojęcie wieloznaczne.

OK. Kończmy. Ja uważam że jestem mądrzejszy od ciebie, ty uważasz że jesteś mądrzejszy od mnie. Mi to wisi.

Tylko jak ktoś pyta - odpowiadanie że nie ma o co pytać bo to oczywista oczywistość, cytuje -"“W opisie jest Licencja na 1 komputer”Czy może być jeszcze wyraźniej napisane? " - jest po prostu bez sensu, bo nic nie wnosi.