Licencja na ESETa z allegro

Witam

Mam nowy PC i zamierzam zainstalować na nim antywirusa NOD 32 Antivirus. Licencję muszę kupić nową. Na stronie ESETA, cena za rok to ok 130zł a na allegro za ok 50zł można kupić i jeszcze fakturę dają.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić ten fenomen? Podejrzewam, że ta z allegro nie jest do końca legalna, ale ludzie kupują i nie wiem co robić :smiley:

Pozdrawiam

Skontaktuj się z pomocą techniczną Eset i tam powinieneś uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

  1. Licencja pochodzi z jakiegoś konkursu (sprzedający ją wygrał i chce na niej zarobić). Sprzedaż takiej licencji jest nielegalna.

  2. Licencja pochodzi z jakiegoś dziwnego źródła (jest nielegalna) i prawdopodobnie niedługo po aktywacji programu zostanie zablokowana, bądź w ogóle nie dojdzie do aktywacji.

Innych możliwości nie widzę :wink:

Pierwszy raz słyszę, żeby sprzedaż czegoś wygranego w konkursie była nielegalna.

Właśnie zakupiłem przedłużenie licencji na NOD antywirus w ich sklepie , na 2lata kosztuje 116zł z groszami.A kupuję już od ponad 6lat. Na allegro bym się zastanawiał z zakupem.Raz chciałem kupić WinXP gość miał do sprzedania " oryginalną kopie" jak kopia może być oryginalna? :).

A nigdy nie widziałeś na pudełku gry, programu który producent, dystrybutor  rozprowadza w ramach promocji napisu (naklejki):

“Not for resale”

Czy też nigdy nie słyszałeś o licencji NFR?

Na takich zasadach w większości przypadków masz oprogramowanie które  jest do wygrania w konkursach :wink:

A odnośnie zapytania, te Esety z Allegro to klucze z licencji zbiorczych, skradzione z większych firm czy instytucji.

@fiesta Ależ oczywiście, że słyszałem o licencjach NFR - na takiej m. in. otrzymałem kiedyś Windows Server 2008 R2 w ramach gratisu do książki :stuck_out_tongue: Jeśli konkurs sponsorował ESET to tak, pewnie będzie NFR - jeśli nie, jest duża szansa, że będzie to zwykła licencja.