Licencja na Office 2010 w nowym laptopie asus? Trial czy nie

Witajcie,

zakupiłem ostatnio laptopa Asus X52F. Żeby tradycji stało się zadość przyszedł z 40-stoma gigabajtami pre-instalowanego softu. Czy Office 2010 również pre-instalowany to dołączona do tego jest jakaś licencja pełna licencja?? Czy tylko 30-dniowy trial?

Bo jestem zainteresowany zrobieniem pełnej reinstalacji systemu aby pozbyć się tego oprogramowania z którego nikt nie korzysta…

Trial…

Jak zainstaluje soft z Windows 7 z torrenta ale podam swoj product key z nalepki to system bedzie legalny prawda?

Nie, bo pobieranie systemu Windows z takiego źródła jest nielegalne.

No to z kąd niby mam wziąść dysk jeżeli nie dostaje CDka z laptopem??

Co to znaczy “z kąd” i "wziąść "?

Kto Ci powiedział, że masz prawo/obowiązek mieć oddzielny dysk z systemem bo kupiłeś laptopa z zainstalowanym systemem? Prawdopodobnie masz partycję recorvery i zgodnie z prawem powinno Ci to wystarczyć. Producent laptopa ma obowiązek umożliwić ponowną instalację systemu ale nie musi to być płyta CD/DVD oraz nie musi być to czysty system bez dodatkowego oprogramowania i te wymogi spełnia partycja recorvery.

Jest dokładnie tak jak opisał Cedar , po to masz partycję Recovery, żebyś miał możliwość w razie awarii postawić system na nowo.

Ten Office może być w wersji trial, może też być w wersji Starter. Starter to pełna wersja, ale bardzo okrojona, można odblokować funkcje wpisując klucz zakupionej oddzielnie pełnej wersji.

Zamiast kombinować odinstaluj cały crapware, zrób kopię zapasową systemu albo programem producenta, albo CloneZilla lub innym tego typu programem i przywrócenie systemu zajmie Ci max. 5 minut, a nie 20 + godzina na instalację sterowników i innego oprogramowania. Niekiedy lepiej poświęcić troszkę więcej czasu na oczyszczenie systemu, żeby później go zaoszczędzić.

Pozdrawiam!