Licencja na Office 2010 w nowym laptopie asus? Trial czy nie


(mikber18) #1

Witajcie,

zakupiłem ostatnio laptopa Asus X52F. Żeby tradycji stało się zadość przyszedł z 40-stoma gigabajtami pre-instalowanego softu. Czy Office 2010 również pre-instalowany to dołączona do tego jest jakaś licencja pełna licencja?? Czy tylko 30-dniowy trial?

Bo jestem zainteresowany zrobieniem pełnej reinstalacji systemu aby pozbyć się tego oprogramowania z którego nikt nie korzysta...


(nnick) #2

Trial...


(mikber18) #3

Jak zainstaluje soft z Windows 7 z torrenta ale podam swoj product key z nalepki to system bedzie legalny prawda?


(Cedar) #4

Nie, bo pobieranie systemu Windows z takiego źródła jest nielegalne.


(mikber18) #5

No to z kąd niby mam wziąść dysk jeżeli nie dostaje CDka z laptopem??


(Cedar) #6

Co to znaczy "z kąd" i "wziąść "?

Kto Ci powiedział, że masz prawo/obowiązek mieć oddzielny dysk z systemem bo kupiłeś laptopa z zainstalowanym systemem? Prawdopodobnie masz partycję recorvery i zgodnie z prawem powinno Ci to wystarczyć. Producent laptopa ma obowiązek umożliwić ponowną instalację systemu ale nie musi to być płyta CD/DVD oraz nie musi być to czysty system bez dodatkowego oprogramowania i te wymogi spełnia partycja recorvery.


(Pablo79) #7

Jest dokładnie tak jak opisał Cedar , po to masz partycję Recovery, żebyś miał możliwość w razie awarii postawić system na nowo.


(MaRa) #8

Ten Office może być w wersji trial, może też być w wersji Starter. Starter to pełna wersja, ale bardzo okrojona, można odblokować funkcje wpisując klucz zakupionej oddzielnie pełnej wersji.


(roobal) #9

Zamiast kombinować odinstaluj cały crapware, zrób kopię zapasową systemu albo programem producenta, albo CloneZilla lub innym tego typu programem i przywrócenie systemu zajmie Ci max. 5 minut, a nie 20 + godzina na instalację sterowników i innego oprogramowania. Niekiedy lepiej poświęcić troszkę więcej czasu na oczyszczenie systemu, żeby później go zaoszczędzić.

Pozdrawiam!