Licencja OEM! Niejasność

(M Salatka) #1

Witam.

Czy jak posiadam zainstalowanego juz Microfoft Windows XP SP2 OEM na moim komputerze to czy to prawda że juz tego systemu nie moge używac na innym komputerze?? Chodzi mi o sytuacje czy jak bym zmieniał obecny komputer na nowy to czy tez muszę sie zaopatrzyc w nowy system bo tego juz prawnie nie bede mógł uzywac na nowym komputerze??

(Mario 89) #2

myślisz że szkołą kupuje dla każdego komputera osobny system... ? masz odpowiedź :slight_smile:

(Monczkin) #3

M_a_r_i_o i tu popisałeś się wyjątkową wiedzą w zakresie licencjonowania i umów zawieranych na linii szkoła - microsoft. Brawo.

(Alexinho17) #4

Licencja OEM przypisana jest tylko do jednego komputera. Chcesz legalny system na nowym kompie to kup nowy OS.

(artide2) #5

jeżeli kupiłeś windowsa w sklepie beż żadnego komponenta i zainstalowałeś na komputerze x,ale go nieaktywowałeś,możesz go zainstalować na komputerze y

(M Salatka) #6

Ja kupiłem komputer w listopadzie 2006! Windowsa kupiłem w grudniu 2006! Windowsa aktywowałem lecz go jeszcze nie zarejestrowałem (niewiem czemu)! i jak za 3 lata będe kupował nowego kompa to musze też kupic nowiutki system czy da się jakoś taniej w Microsofcie kupić jakąs licencje że będe mógł to nagrać na drugi komputer po całkowitym wymazaniu z poprzedniego?

Mateusz91krk , a czego nie rozumiesz z wcześniejszych wypowiedzi? Jeżeli kupiłeś Windowsa w wersji OEM, to ze zmianą komputera musisz Windowsa kupić jeszcze raz. Microsoft przecież musi z czegoś żyć..

(M Salatka) #8

ok. rzeczywiscie moze to juz zostało wyjasnione we wczesniejszych postach!! Sorry ja jestem taki ze musze sie 100 razy upewnić :):slight_smile:

A tak po zatym to dzieki

(somekind) #9

Za trzy lata na nowym kompie chcesz instalować Windowsa XP? System sprzed dziewięciu lat? Współczuję :slight_smile: To czemu teraz nie zainstalowałeś Win 98?

Microsoft oferuje rozmaite wersje Upgrade, są tańsze niż pełne wersje, ale droższe niż OEMy. Poza tym wtedy musisz najpierw instalować stary system, i dopiero go aktualizować do nowego. Nie opłaca się czasowo i finansowo.

A co do współpracy M$ ze szkołami, to nie wiem, czy wszystko, ale bardzo dużo oprogramowania dają za darmo.

(M Salatka) #10

Ja sie tylko tak zapytałem czy by sie dało za 3 lata dokupić jakąś licencje taniej żeby mojego obecnego windowasa nagrac na nowym kompie. Jeżeli tak sprawa wygląda że nieopłaca się finansowo i czasowo to pewnie wybiore potem viste bo na 90 % będe lepsza niz xp. Bedzie lepsza poniewaz przez te 3 lata wyjdą poprawki i uaktualnienia i bedzie lepsza. A windowsa 98 mam w *** !!

(Awalcz) #11

Vista juz jest dobra,od lutego wychodza poprawki i udoskonalenia instaluje je się na bieżaco poprzez "update"service pack to nie będzie nic innego jak zbiór juz wydanych.

(somekind) #12

Już jest lepsza. We współczesnych komputerach, przy 2GB RAMu nie ma sensu instalować XP, bo sobie zwyczajnie nie radzi.

:smiley:

Ja też, jaki ja nienowoczesny :stuck_out_tongue:

(squeet) #13

OT kosz - zajmujemy się jednak problemem licencji WinXP, a nie propozycjami innych systemów operacyjnych.

Proszę też uważać na słownictwo.

(fiesta) #14

M_a_r_i_o poczytaj sobie o MOLP dla edukacji, a dopiero potem zabieraj głos w dyskusji.

8)

(Tomek B) #15