Licencja OEM XP i format part. systemowej

Witam. Posiadam oryginalny system Windows XP w wersji OEM czy jak sformatuje partycje systemową to stracę licencje i będę miał nielegalny system?

Nie system w wersji OEM możesz instalować wiele razy pod warunkiem, że robisz to na komputerze, na którym był on aktywowany pierwszy raz :slight_smile:

możesz bez problemu format zrobić i ponownie aktywujesz i jesteś 100% legal bo z formatem nie traci sie licencji :P:P :stuck_out_tongue:

aha :slight_smile: to dobrze :slight_smile: Bardzo wam dziękuję :slight_smile:

Jedyne ograniczenie w wersji oem to liczba aktywacji przez internet ;] po jakimś czasie będziesz musiał aktywować telefonicznie ale ostatnio zrobili tam nawet automat takze to tez nie jest zaden problem ;))

A czy są jakieś limity aktywacji? Bo słyszałem, o czyms takim. Czy chodzi to o ilość aktywacji przez internet, czy aktywacji w ogóle?

neo10 a czy przy automatycznym aktualizowaniu Windows-a

tez takie limity istnieją??

Przed formatem przekopiuj sobie plik wpa.dbl z katalogu windows/ system32, a potem go podmień i masz bez problemów aktywację.

W tym pliku zawarte są wszystkie dane aktywacyjne.

Chyba, że zmienisz poważnie konfigurację komputera.

Ja mam inne pytanie: jak sobie skopiuję wpa.dbl i potem wgram spowrotem czy nie będzie problemu z witryną windowsupdate?

Z niczym nie będzie problemów

To nie zadziała. Kopiowanie wpa.dbl da jakiś rezultat jeśli nie formatuje się dysku z Windowsem. Dzieje się tak dlatego, że po sformatowaniu dysku/partycji zmienia się coś w niej (nie pamiętam, więc nie mówię dokładnie - chyba chodziło o jej numer czy coś).

A co do limitu aktywacji przez Internet to takowa istnieje i jest to chyba 10. Tylko nie wprowadzajcie żadnego strachu, bo po przekroczeniu wystarczy zadzwonić do MS i poprosić ładnie o kluczyk. Ja tak miałem i nie było nawet pytania dlaczego tyle razy aktywowałem Windowsa.

Po tej operacji znowu działa aktywacja przez Internet - opisuję to na przykładzie moich własnych doświadczeń, więc wiem o czym mówię :slight_smile:

Potwierdzam!! Sam posiadam oryginala XP i próbowałem kiedyś po formacie podmienić pliki wpa.dbl, wpa.bak i wpabaln.exe.

Po restarcie maszyny najpierw miałem problem z uruchomieniem systemu a póżniej włączył mi się alert że nie dokonano aktywacji.

Kopiowanie tych plików moim zdaniem w ogóle nie ma sensu gdyż jeśli naprawimy nasz system płytą XP bez formatowania dysku to i tak nie tracimy aktywacji.