Licencja OpenOffice UX 1.1.2-1 PL

(system) #1

Mam pytanie doczycące licencji tego programu.

Czy mógłbym sprzedawać go na allegro na CD-R?

(Magik) #2

Jeśli program został kupiony w tej firmie, to w myśl licencji

raczej nie możesz tego sprzedać.

(system) #3

Program posiada licencje freeware:

Licencja : bezpłatna (GNU General Public License)

widziałem kilka ofert na allegro stąd moje pytanie

(Magik) #4

W sumie tak, jeśli idzie o licencje.

Ale program w tej wersji na płycie CD-R jest do kupienia tylko w firmie UX-Systems, która to firma obdaża użytkownika własną licencją, z której pochodzi mój cytat.

(system) #5

Jeszcze to znalazłem na vortalu:

OpenOffice jest tworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

(Xiao19) #6

:o :o wow ladnie ludzi robia na Allegro juz niemowie ze sama firma

UX kopiuje i sprzedaje jako swoj produkt wprowadzajac kosmetyczne poprawki + wersje jezykowa (PL) na CDR (OEM) ,(BOX)

no ale ma do tego prawo zgodnie z licencja

http://www.ux.pl/sklep/?cat=0

ogolnie program jest dostepny za darmo i zajmuje niecale 63 MB

http://www.ux.pl/openoffice/?page=download

Zgodnie z ustawa sprzedawanie i ponosznie materialnych korzysci przez osoby trzecie takiego pakietu na tej licencji jest przestepstwem>

Przecierz to czysta kopia >>bez zgody wlasciciela w tym przypadku UX

Dziwi mnie fakt jak takie cos wogule tam widnieje i inne produkty takze np. MS.Windows XP itd. (OEM)

(system) #7

Kochani może przeczytacie łaskawie topic który porusza dokładnie ten sam temat.Widze,że moderatorzy poszli spać.

Legalność OpenOffica.pl Na tym samym dziale.

(fiesta) #8

Wcelu uzupełnienia podaję link do wątku cytowanego przez kerimusa :

(Krogulec) #9

Zamieszanie bierze się stąd, że OpenOffice firmy UX Systems jest licencjonowany na dwa sposoby:

Wszystko zależy o jakiej licencji mówimy. Jeżeli chodzi o GNU General Public License, która dotyczy wersji darmowej, to z tego co mi wiadomo, nie jest to zabronione.

Jeżeli mowa o wersji komercyjnej to obowiązuje licencja wg. "Umowy Licencyjnej Użytkownika oprogramowania biurowego OpenOffice licencjonowanego przez firmę Ux Systems", a ta zakazuje takich praktyk (byłoby to po prostu piractwo).

Konkluzja: Nie wiem co dokładnie oferują sprzedawcy na Allegro ale na 99% jest to darmowa wersja nagrana po prostu na CD. Nie widzę w tym konkretnie przypadku niczego zdrożnego. Podobnie postępują przecież np. gazety dołączające CD z oprogramowaniem (a za takie gazety też się przecież płaci).

(Xiao19) #10

ale tak naprawde oni sprzedaja produkt UX ,ktory zostal przez nich wydany ,wiec jawnie ich okradaja i na ich produkcie zbijaja kase

a to juz jest cos innego niz ten typ licencji

wiec tu nic niema takiego miejsca ,tylko czysta kopia i piractwo produktu UX :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(system) #11

......może coś jest na rzeczy?