Licencja przypisana do konta Microsoft (pytanie)

Witam

Nie wiem dlaczego jest tak ale zakupiłem komputer używany i on powinien mieć wersje home i miał home na początku ale gdy zainstalowałem system 10tkę na czysto pokazuje mi sie że mam pro przepisana do mojego konta licencja , fakt miałem pro na starszym dlatego mnie to troche dziwi ponieważ powinien z płyty głównej się aktywować a nie z konta MS. Chciałbym mieć home jak to zmienić?

Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w tytule postu - z chwilą zalogowania się na koncie MS aktywowany został system przypisany do twojego konta czyli wersja Pro. Natomiast wersja Home była przypisana do konta poprzedniego właściciela komputera i przy nim została.

no tak ale z tego co mi wiadomo licencja jest w bios także więc dziwne jest to że gdy zainstalowałem system windows świeży to było home przez jakiś czas a poźniej pro

Ściągnij sobie ten programik, on Ci pokaże key zaszyty w „biosie” i nawet pokaże co to za wersja.
https://www.dobreprogramy.pl/showkeyplus,program,windows,6628729306007681

Jak masz składaka to nie ma w nim klucza i głupie by było, że instalator lub zainstalowany system go tam wciskał.