Licencja, recovery, preinstalowany Windows

Dobrze. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Ostatnie pytanie tylko. Czy w przyszłości będę mógł ustawić by żadna partycja odzyskiwania się nie tworzyła? Widziałem na innych komputerach, że ludzie mają poza partycją/partycjami, z których korzystają jedynie partycję systemową.

Partycja odzyskiwania tworzona jest przez producenta komputera. Przy własnej instalacji nie jest tworzona.

Czyli, czysta instalacja, najlepiej z ISO.

Ale chyba też dysk musi być czysty, bo jak zostawi partycję firmową (recovery), to może być różnie - metoda prób i błędów.

Czyli na moim SVP raczej już nie da rady bo ISO wymagałoby posiadania napędu DVD, którego nie mam. Ewentualnie napęd płyt podłączony na usb jeśli takowy istnieje.

Nie wiem jak robiłeś pendrive z systemem W10.

Tu masz potrzebne ISO, pobierasz i z niego tworzysz pendrive z W10.

Nie ma znaczenia ilość partycji, ma to wszystko jak należy pracować.

Edit:

I znalazłem ciekawy poradnik i masz tu różne warianty tworzenia pendrive z W10.

Zrobię małe podsumowanie. Ogólnie instalacja przebiegła bezproblemowo. Nie musiałem ani razu podawać klucza licencji itp. Wszystko poszło dobrze, poza aplikacjami Sony. Przez to, że na stronie Sony jest straszny burdel ze sterownikami (od jakoś 2 lat bodaj nie robią już komputerów) mam problem by ściągnąć odpowiednie programy. I tak np. program Sony Control Center, który zarządzał m.in. podświetleniem klawiatury, ograniczaniem ładowania baterii do 80, bądź 50% jest wybrakowany i tych i jeszcze kilku funkcji brakuje. W konsekwencji mam baterię naładowaną do max. 80%, podświetlenie nie działa.