Licencja / subskrypcja uzytkownikow w Office 365 SBP

Po długim studiowaniu licencji, cenników i wszystkiego co się tyczy kosztów zakupu Office 365 Small Business Premium, zgłupiałem totalnie apropo ceny zakupu tego pakietu. Chodzi mi mianowicie o to, że rozpocząłem tydzień temu testową (miesięczną) subskrypcje Office’a 365 SBE i na początek dają 10 licencji do wykorzystania: po 5 dla PC i 5 dla urządzeń mobilnych.

 

Jako. że sama usługa jak i cały pakiet mi odpowiada, myślę czy nie wykupić “pełnej” wersji na rok; i tu zaczynają się schody… na popularnym portalu aukcyjnym, można zakupić ten pakiet (O365 SBE) w cenie 450-550zł lecz wszędzie widnieje zapis “licencja na 5 stanowisk, 1 użytkownik”. Powiedziecie proszę, jak to jest w końcu z tą licencją, czy użytkownik=stanowisko? Tj. Docelowo potrzeba mi dostępu dla 4 użytkowników, czy w tym przypadku wystarczy, że zakupie jeden pakiet 5PC/1U?

 

Pytam ponieważ po stworzeniu 4 kont w wersji testowej, zmniejszyła mi się liczba licencji do wykorzystania do 6 - prawidłowo. Jednakowo, w dokumentach Microsoft’u opisujących ceny, pisze wszędzie, że koszt to 124 euro za użytkownik na rok.

Co dokładnie potrzebujesz? Office + skrzynki pocztowe? Aby być zgodnym z licencją to potrzbujesz 5x Office 365 SBP, czyli około 2600zł/rok. Jak zakupisz jedną licencję, to:

  • fizycznie będzie można zainstalować Office na pięciu komputerach, da się aktywować.

  • wszystkie instancje będą przywiązane do jednego konta w Office 365

  • będzie to niezgodne z licencją, bo będą pracować na nich różni użytkownicy, czyli jakby była piracka wersja.

Zbyt optymistycznie do tego podszedłem jednak  :frowning: Potrzebuje na pewno poczty i onedrive’a (online office’a). Spodobał mi się O365 ze względu na możliwość podpięcia wszystkiego pod swoją domenę i łatwe zarządzanie całym zestawem plus duża liczbę zintegrowanych usług. Tak tez czułem, że kwota ~500zł wygląda zbyt dobrze jeśli ma oferować tak bogatą funkcjonalność dla 5 użyszkodników.  :smiley:

 

@bachus, masz jakieś alternatywne propozycje? W najgorszym przypadku wezmę vps’a i tam skonfiguruje pocztę, ew. wykupie jakiś hosting (polecisz coś dobrego?) a z onedrive’a będziemy korzystać w darmowej wersji.

Pogubiłem się… Mówisz, że potrzebujesz skrzynek - ale potrzebujesz samego MS Offcie? Word, Excel etc.?