Licencja trial Adobe PS a użytek komercyjny

Witam. Mam nadzieje ze to dobra kategoria.

A więc mam pytanie. Zrobiłem skin do broni do CS GO w programie Adobe Photoshop CC (2014) w wersji Trial. Skina udostępniłem w Steam Workshop. Lecz po wiadomej sprawie z skinem M4A4 | HOWL, postanowiłem sprawdzić czy ja mam wszystko oryginalne. Skin do broni - tekstura zrobiona przez siebie (w photoshopie). Wszystko git. Ale uświadomiłem sobie, ze Trial nie może być użyty do komercji. A wiec popytalem innych ludzi, czy na trialu można, a powiedzieli, ze można. Zapytałem na forum. Powiedzieli, ze można. Tylko jeden napisał, ze to wbrew licencji. A wiec postanowiłem przeczytać takowa licencje. I. Trial nie do komercji. I tutaj pytanie. Czy wysłanie skina zrobionego w photoshop Trial do Steam Workshop, stanowi złamanie zasad w licencji? Nie otrzymałem żadnych korzyści wynikających z tego, a miałbym takowa możliwość, jeśli zglosilbym ten skin do Valve, ale tego nie zrobiłem. Czy wysłanie takiego skinu to działanie komercyjne, czy dopiero gdybym otrzymywał korzyści (tj. € ), w tedy to by był użytek komercyjny? Jakie jest prawdopodobieństwo, ze zostanę “wykryty”, ze korzystam z triala do komercji? Osobiście skin usunąłem z Steam Workshop, bo nie dawało mi to spokoju. Cóż, 3 dni poszły w plecy :confused: a skin tak się innym podobał… 5 gwiazdek… Cóż, powiedzcie, czy dobrze zrobiłem, usuwając skin, czy jednak zle zrobiłem?

Pozdrawiam, pisze z telefonu.

Też mi się wydaje, że wersja Trial programu pozwala na testowanie go i produkowanie materiałów ale tylko w obrębie swojego dysku.

Tak, ale załóżmy, że jakiś dzieciak (do lat 14), robi jakiś poradnik na YouTube, jak zrobić np. intro w Adobe Premiere, lub awatar/tło w Adobe Photoshop, i publicznie pokazuje, że jest to trial (lub jeżeli nie pokazuje mu się okienko o trialu to znaczy, że na 80% pirat), i mówi, że zrobi właśnie takie intro lub awatar/tło na zamówienia w zamian za suba/łapkę/komentarz, to też jest użycie komercyjne, nie zgodne z trialem, tak ? To w takim razie, PO CO  jest opcja zapisu w programach typu Photoshop czy Premiere ? Skoro ludzie mogą triala instalować, odinstalować i instalować w nieskończoność, i mieć “darmowy” program, i używać sobie go do komercji “po cichu” ? Chociażby Google AdSense, i zarabianie na reklamach YT na filmie, wyrenderowanym w trialu Adobe Premiere…

Cześć,

 

Gdyby takiej opcji nie było ludzie i tak kombinowaliby jak to obejść. Niestety, ale dla większości osób licencja to takie coś co można kompletnie ingorować.

No cóż. Żal mi dzisiejszej młodzieży, która tak lekceważy swoje zachowania do licencji oprogramowania (rym  :smiley: ) A potem problemy z policją etc. Postanowiłem, że do komercji użyję Gimp’a, a do testów Photoshop triala. W przyszłości może wypożyczę sobie Photoshopa na abonament na rok może :slight_smile:

 

Dziękuję za odpowiedzi, temat można zamknąć.

Oj daj spokój, nic nikomu się nie stanie gdy gimnazjalista stworzy coś w trialu Photoshopa i umieści to na YouTube. Adobe na pewno by wolało żebyś używał triala ich programu niż Gimpa.

Trial to trial, służy do wypróbowania, mozna go używać np. przez 30 dni i koniec.