Licencja Visty wersja BOX i OEM - przeniesienie licencji

Witam. Licencja wersji BOX jest dla mnie klarowna jeśli chodzi o odinstalowanie takiej kopii i użyciu jej na nowym komputerze (który przykładowo zmodyfikowaliśmy). Inaczej sprawa wygląda z OEM gdyz do tej pory taki system był przypisany konkretnie do jednego komputera. Nie jestem jednak pewien czy gdzieś nie obiło mi się o oczy coś w rodzaju 10 krotnej aktywacji systemu OEM. Rozumiem przez to zmianę jakiegoś podzespołu w kompie, reinstalację i możliwość ponownej aktywacji i tak 10 razy. Miałbym to być ruch ze strony MS i ukłon do entuzjastów, którzy często coś zmieniają.

W wersji BOX takiego ograniczenia nie ma. Może ktoś rozsądnie odpowiedzieć na to pytanie? Dodam, że nie doszukałem sie na korporacyjnych stronach MS jednoznacznej odpowiedzi.

Wiem tyle,jeśli masz oczywiście oryginał kontaktujesz się telefonicznie z MS i musisz dostac nowy klucz,wersja BOX jest oczywiście droga

no mówię tylko o oryginale bo przecież pirata w tym względzie ograniczenia nie dotyczą. Oryginał to oryginał wiem bo mam takiego xp i lepiej mi się pracuje…bez cudowania z crackami i dodatkami typu trojan w cracku :oooo