Licencja VISTY

Witam

Mam zamiar kupić Windows Vista Home Premium 64 wersja OEM

i w związku z tym mam pytanie:

  1. Czy jak coś do kupie: karta, dysk, albo pamięć będę dalej mógł używać tej samej Visty OEM

  2. Czy jak coś mi sie spali w kompie i wymienię czy będę dalej mógł używać tej samej Visty OEM

  3. Czy jak raz na miesiąc będę instalować Viste - będę dalej mógł używać tej samej Visty OEM

i czy macie jeszcze jakieś inne podpowiedzi żeby sie zastanowić nad zakupem

Znam XP i wiem ze teraz z Vista jest inaczej ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ogólnie chce przeskoczyć na Viste ale nurtują mnie te problemy

Aha i na koniec jak rozpoznać wersje BOX bo na allegro są nawet po 600-800zł tylko ze nie które bez faktur.

Pozdrawiam

Licencja OEM jest przypisana do płyty głównej więc inne części można spokojnie wymieniać w najgorszym wypadku bedziesz musiał tylko jeszcze raz aktywować vistę.Procek karty dysk i inne podzespoły można wymieniać do woli:)W razie spalenia płyty głównej bedziesz musiał pewnie dzwonić do microsoftu i prosić o nowy numer seryjny do zakupionej visty ale sie nie martw bo pewnie go dostaniesz i to za darmo.A co do ostatniego pytania oemowa viste możesz sobie instalować ile razy tylko zechcesz nawet 10 razy w miesiącu.A co do kupowania oprogramowania na allegro to nie polecam bo w większości sprzedaja tam juz aktywowany windowsy.Lepiej takie rzeczy kupowac w sklepie.Pozdrawiam.

dzieki wielkie za odpowiedz, bardzo rozjasnila mi sprawe :slight_smile: