Licencja w stylu only for opensource jest coś takiego?

Pewien czas temu zajmowałem się pewnym webowym programikiem ;] Chciałbym powrócić do tematu ale… to potrwa ;]

Chciałbym aby jego kod był wolny alena pewnych warunkach ;]

Szukam licencji która pozwalałaby na modyfikowanie i czerpanie elementów kodu oraz zastosowań ale tylko dla programów opensource.

Chodzi o to że jego elementy oraz pochodne jego elementów nie mogą być sprzedawane a ich kod (rówież pochodnych) musi być otwarty ;p

Jest coś takiego?

i jeszcze jedno pytanie ;p

Czy jak myknę sobie taki tekst licencji w archiwum, czy to ma moc prawną, czy trzeba to gdzieś zgłosić? ;]

to wszysko ;p

GPLv2/3 nie jest tym czego szukasz?

Z webowym programikiem może być problem, bo czy ktoś może wykorzystać go na swojej stronie, lecz nie publikować zmian? Chyba nie chodzi o GPL, bo program na GPL może być sprzedawany(np. w przypadku dołączenia jakiś dodatkowych elementów). Raczej bym się zapoznał z Creative Commons uznanie autorstwa, twory zależne, bez użytku komercyjnego. Nie znam się na CC, ale poszukaj coś podobnego.

a mam pytanko… czy mógłbym zmodyfikowac licencje gpl?

No na stronie mozna ;p nawet na komercyjnym portalu ;] tylko chodzi o to żeby nie można było tego sprzedawać ;] ani elementów tego ;p

No i nie wykorzystywać elementów tego w sprzedajnych produktach ;p

Jeśli można ewentualnie zmodyfikować gpl to jeszcze bym zaszedł do jakiegoś prawnika żeby to sprawdził czy to ma sens ;p ciekawe ile by taka porada kosztowała ;/

dzięki za odpowiedź ;]

A co Ci nie odpowiada w GPL, że chcesz modyfikować?

napisałem… możliwość odsprzedawania softu… ;/

Nie chcę aby mona było wykorzystywac kod w programach innych niż te z otwartym kodem.

Chciałbym aby nie można było ich wykorzystać w komercyjnym oprogramowaniu ani sprzedawać soft z elementami mojego kodu :slight_smile:

A w GPL tak właśnie nie jest?

w v2 chyba nie :wink:

Wiecie co? zanim ja coś sklece, o ile sklece to minie przynajmniej rok ;| więc na razie może odłożymy tą dyskusje ;] do tematu się powróci gdy będzie juć coś więcej niż coś ;p niedługo uchylę rombka tajemnicy swego projektu w galerii ;]

Wielkie dzięki za pomoc i odpowiedź ;]

Z tego co się orientuję moc prawna ma oryginalna wersja licencji GPL, czyli angielska. Myślę, że zmodyfikowana wersja również musiałaby być po angielsku (chociażby po to aby zrozumiało ją większość świata). Ewentualnie musiałbyś stworzyć własną w wersji polskiej na podstawie GPL. Z tego co się orientuję stworzenia własnej licencji nie daje chyba mocy prawnej, taką licencję trzeba chyba najpierw gdzieś zgłosić aby nabrała mocy prawnej ale nie jestem w 100% tego pewien.

Tak poza tym przecież możesz udostępnić swoje dzieło na licencji GPLv3 i wtedy nikt nie zamknie ani nie wykorzysta twojego kodu w komercyjnym zastosowaniu. Tak sobie myślę jeszcze, że w sumie na GPLv3 może ktoś to wykorzystać pod warunkiem że udostępni kod źródłowy a chyba jedynym sposobem na zapobiegnięcie może być patent, czego również nie jestem pewny ale podaję myśl :slight_smile:

Pozdrawiam!