Licencja Windows 10 Home po tymczasowej instalacji Windows 7 i zmianie dysku systemowego na SSD

Witam.
Mam pewien problem. Aktywowałem system spory czas temu poprzez aktualizację z Windows 7 Home Premium 64 bit na Windows 10 Home 64 bit. Wszystko przebiegło pomyślnie (na dysku HDD). Nie dawno postanowiłem wgrać system na nowo metodą UEFI, gdyż BIOS w mojej płycie takową obsługuje. Instalacja powiodła się, ale od razu wgrany został jakiś sterownik i nie mogłem uruchomić systemu ponownie. Trochę jeszcze się z tym bawiłem, ale bez rezultatu. Więc zastępczo wgrałem Windows 7 z internetu, a niedługo będę dokupywał dysk SSD na system. Mianowicie nie specjalnie rozumiem czy w moim przypadku odzyskam licencję na Windows 10. Dodam, że poproszę kogoś o instalację i montaż zwłaszcza z powodu ustawienia BIOSU, jednak warto byłoby wiedzieć czy z licencją będzie okej.
Z góry dzięki. Pozdrawiam :slight_smile:

Tak, ponieważ Twój sprzęt został zarejestrowany w Microsofcie podczas aktualizowania Win7 do Win10. Podczas instalowania czystego systemu Win10 proszę jednak pamiętać o wybraniu pozycji “nie ma klucza…” w jednym z okien instalatora.

1 polubienie

Czyli reasumując nie ma nic do rzeczy to, że tymczasowo działam na Windows 7 ? Rozumiem to w ten sposób, że został mi przydzielony nowy identyfikator sieciowy systemu, ale nie specjalnie jestem pewien.

To bądź pewien! Mówię o “dziesiątce”. Istotne byś sprawdził, czy system po zainstalowaniu został aktywowany. Jeśli nie (może spowoduje to zmiana dysku na SSD?), to faktycznie będziesz musiał wrócić do Win7 i powtórzyć operację aktualizowania do Win10, ale już z dyskiem SSD, a następnie ponownie przeprowadzić czystą instalację “dziesiątki”.