Licencja Windows 7 - jak poznać czy nie mam pirata?

Witam.
Kupiłam laptopa 3 lata temu, Dell Latitude 3540, składany był na zamówienie w firmie della i zamiast standardowego dla tego komputera systemu windows 8 zażyczyłam sobie 7. Tak więc laptop ma wgrany win 7 a nalepkę pod spodem ma win 8. Około dwa lata temu znajomy mojego taty zrobił mi formatowanie wgrywając znowu windowsa 7 ale już trochę inaczej wyglądał. Dość niedawno znowu oddałam go do formatowania, ale w firmie dell i oddali go z wgranym systemem windows 7, naklejka wciąż na windows 8. Skąd mam mieć pewność że mam oryginalnego windowsa? Jak mogłabym to sprawdzić?

Zależy co jest na fakturze za usługę, jeżeli jest tam wyszczególniona usługa instalacji Windows to raczej system legalny, chyba Dell nie wgrał by pirata. Podejrzewam, że wgrali tam okrojoną wersję Windowsa 7 z partycją recovery, a nie pełnowartościowego Windowsa 7.

Ale przecież mogli zrobić Downgrade do Windows 7, więc nalepka jak najbardziej od Windows 8 na lapku powinna być.

1 polubienie

A ja myślę, że w serwisie Dell zrobili klasyczne downgrade - system jest legalny. Kiedyś takie coś można było zrobić z Vistą - zamiast niej ludziska instalowali XPka.

Jaki kolor ma naklejka na laptopie? Jeżeli taki od niebieskiego do purpurowego (zmienia kolor w zależności od kąta odbicia światła) to jest to wersja PRO, która zezwala na downgrade do win7. Jeśli od od amarantowego do zielonego to nie można robić downgrade.

2 polubienia

Odpal Wiersz Poleceń jako administrator i sprawdź:

slmgr /xpr
slmgr /dlv
1 polubienie

jakiego?

image

1 polubienie

Naklejka na laptopie jest od niebieskiego do purpurowego, a jak odpala się wiersz poleceń niestety nie wiem.

Proszę powiedzieć w jaki sposób go oflagować? Jestem pierwszy raz na tym forum i niestety nie wiem.

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1951,Jak-uruchomic-Wiersz-polecenia-w-kontekscie-praw-administratora.aspx

Usunąłem post bo jednak zawierał błąd. Flagowanie jest pod opcją więcej, jak chcesz to dodaj mnie do ignorowanych z ustawień profilu (blokuje to tylko powiadomienia).

By wyciąć moje posty w przeglądarce trzeba by sięgnąć po Stylus lub uBlock i wykorzystać parametr:
data-user-id="283230"

#E52B50 :wink:

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/Hardware.aspx?tab=PCPurchase

A no mogłeś tak od razu. Przynajmniej wiem o jaki kolor Ci chodzi :smiley: