Licencja Windows XP Home Editon a brak płyty

Witam

Otóż mam następujący problem, mam klucz licencyjny (swój orginalny) do Windows XP Home Edtion ale zgubiłem płytę :frowning:

Mam na komputerze rówież nalepkę z kodem licencyjnym, kodem kreskowym, znakiem wodnym itp.

Teraz piszę z Linuxa a chciałbym pracować na orginalnym Windowsie. Pozdrawiam

Możesz pracować. Jak będziesz chciał przeinstalować system pożycz wersję Home Eition od znajomego i użyj własnego klucza. Po za tym poproś Microsoft żeby wyrobił ci nową płytę.

Płytę rzeczywiście mogą ci dorobić a co do legalności bez cd to jeśli masz 3 rzeczy z tej listy:

  • Oryginalny mośnik

  • Dowód zakuku

  • Zaktywowany zainstalowany system

  • Naklejeczkę od Windowsa z serialem i numerem seryjnym naklejonym na nieruchoma część komputera

to w razie kontroli mogą cię {ciach}

Pozdrawiam

Mam tą naklejeczkę i dowód zakupu … mogą mnie “ciachnąc” ?

Moim zdaniem nie.

Moim zdaniem też.

Zwróć się z prośbą do Microsoftu o duplikat nośniku.

Bez problemu możesz zrobić kopie windy w tej samej wersji i ją instalować.Przecież każdy ma prawo zrobić kopie bezpieczeństwa a jak zgubisz oryginał to pozostaje ci kopia.Co do dowodu zakupu to po pewnym czasie i tak nic na paragoniku nie widać a najważniejsza jest naklejeczka jak masz ją naklejoną na obudowie to mogą cie cmoknąć.Wiele sklepów jak bierze kompy do naprawy i robią reinstalke to nie biorą przecież płytki z systemem.Bynajmniej u mnie w mieście tak robią od dawna.

maxiorek ,

W serwisach instalują często pirackie wersję systemów ;D

Wiem z własnego doświadczenia widząc specjalistów ze swojej miejscowości :smiley: