Licencja Windows XP Home SP2

witam

zepsuła mi się płyta główna po okresie gwarancj i wymieniłem ją we własnym zakresie i tu pytanie czy straciłem w ten sposób licencję OEM na Windows XP Home?

Jeżeli tak to czy uda mi się uruchomić Angielski z Cambridge i inne programy dla Windows na Linuksie? Może Wine?

pozdrawiam

jeśli ci sie zepsuła to nie straciłeś licencji

zainstaluj i przy aktywacji zadzwoń do microsoftu i w tedy mówisz że płyta główna ci sie zepsuł i musiałeś wymienić

Może coś się zmieniło albo trafiłem w M$ na osobę niekompetentną/nieżyczliwą (niepotrzebne skreślić), ale mi kazali niestety kupować nową windę jak 2 miesiące po gwarancji siadła mobo u kolesia…:mrgreen:

to zadzwoń jeszcze raz muszą ci uznać aktywacje

No, nie. jAK SAMA PŁYTA POSZŁA, TO NAPEWNO ZOSTAŁA naklejka z kluczem licencyjnym!

mkkorek , klucz z naklejki licencyjnej nie będzie działał.

System nie będzie dał się aktywować, ponieważ przy pierwszej aktywacji systemu został zapamiętany BIOS poprzedniej płyty głównej. Podczas aktywacji zostaje porównywany BIOS płyty głównej z tym, który był podczas pierwszej aktywacji. Jeżeli się zgadza, zostaje dokonana aktywacja, jeżeli nie zgadza się (czyli włożona jest inna płyta główna), aktywacja nie zostanie dokonana.

Dlatego potrzebny jest nowy klucz licencyjny.

Zapomniałem napisać, że chodziło o wersję windy OEM czyli przy padzie po gwarancji mobo M$ miał podstawy do kupienia nowego egzemplarza systemu. Przy okazji sprawdzę czy coś się zmieniło na infolinii MS…:mrgreen:

a ja mam pytanko

dziewczyna ma plytke xp’ka z 2005 roku, ja mam xp’ka z sp2, oba Home, czy jeśli zainstaluję u niej na komputerze z mojej płyty, z jej kluczem to bedzie wszystko legalnie i ok?

Nie będzie legalnie.

Klucz licencyjny jest integralną częścią Windowsa, z którym jest sprzedawany.

Nie widzę problemu, aby po instalacji jej Windowsa (używając jej klucza licencyjnego), zainstalować osobno dodatek Service Pack 2.