Licencja Windows

Pytam bo nie jestem pewny a piszę w imieniu kolegi bo on nie ma internetu. Ma on legalnego win 95 i chce kupić neostradę a z tego co wiem to win 95 nie obsłuży neostrady. Jeśli posiaga licencję na 95 to czy może nałożyć win 98 i nie będzie miał ewentualnych kłopotów przy kontroli/ :stuck_out_tongue:

niestety nie ma takiej możliwość :frowning:

i to jest właśnie monopol MS :cry:

A czy wystarczy mu sama naklejka jako licencja win 98?

niebardzo rozumię…

w praktyce jest potrzebny orginalny nośnik, naklejka i dowód zapłaty i zazwyczaj tylko te elementy zawierają wersje OEM Windowsa,

czyli potrzebne wszystko

Więcej na temat wersji OEM:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=49

NIech kolega kupi neostradę a do niej jakiś modem - router (na Allegro stosunkowo tanie). Do tego sieciówka w komputer i będzie o wiele lepiej niż na USB (i taniej niż dokupować Windowsa).

Dobrze wszystko się zgadza ale czy win 95 wtedy obsłuży neost. a jeśli kupiłby konrolera na USB i podłączył sam medem neostrady to czy będzie działać neo.? :smiley:

To nie o Neo chodzi bo to tylko usługa TPSA a o urządzenie jakie będzie podpięte do komputera. O ile się nie mylę sterowniki do modemów usb nie są przewidziane do pracy pod win 95.

Co z kontrolera jeśli nie będzie system go obsługiwał. Win 95 OSR2 miał już jako takie wspracie dla USB ale z tymi modemami se nie poradzi chyba.

Najlepiej jest albo zmienić Win albo modem ethernetowy kupić. Ja bym wział to drugie.

no ale system i tak nie pasuje według telekomunikacji :wink: :wink: