Licencja Windowsa XP - WAŻNE!

Mam takie pytanie. Kupiłem laptopa z naklejkami oryginalności Windows XP (taka na przodzie z logiem, tj, chyba hologram) i z tyłu z kluczem seryjnym, ale poprzedni właściciel sformatował dysk i nie ma go teraz, przy zakupie był on wgrany, nie na CD. Więc moje pytanie brzmi, czy jak wgram jakiś inny Windows XP tej wersji a więc Home Edition i podam ten klucz to będzie on legalny, a jeśli nie, to czy coś mogę jeszcze z tym zrobić? :smiley:

będzie to nielegalne :wink:

mozesz kupic oryginalny Windows od tej osoby :wink:

Hmmm… ale był tylko wgrany na komputerze.

Aha. Ale zainstalowanie innego Wundowsa i podanie tego klucza to bzie piractwo. A i tak powinieneś mieć klucz do swojej wersji. :lol:

Do laptopa powinieneś mieć załączone płyty i na jednej z nich powinien być zbootowany windows (ewentualnie na ukrytej partycji laptopa)

Rozumiem, to może jednak wcześniejszy posiadacz miał tą płytkę i zapomniał mi ją dać, trzeba będzie to zweryfikować w takim razie

przepraszam bardzo , moze sie nieznam ale z tego co pamietam liczy sie cd-key a nie plytka, jak mi pies zerzre plytke to co? grunt ze mam orginalny key?

Soul1988 by udowodnić że masz oryginalną kopie systemu windows potrzebujesz minimum 3 dowodów np:

:arrow: naklejka z kluczem

:arrow: płyta z windows’em (w przypadku laptopów płyta z botowanym windowsem od producenta laptopa)

:arrow: książeczka

:arrow: dowód zakupu (np. faktura w przypadku firm)

To wtedy zamawiasz nowy nośnik z płytą na stronie microsoftu (no chyba że miałeś zrobioną kopie zapasową)

Nieprawda.

Pisałem już o tym kilkukrotnie. Do stwierdzenia legalności potzreba 2 z 4 dostępnych dowodów (wymienione wyżej) z tym zastrzeżeniem, że jednym z nich MUSI być naklejka z kluczem, a drugi może być dowolny z pozostałych.

Co do laptopa z oryginalnym kluczem: Wgranie z innego nośnika JEST legalne (MS mówi tylko o tym, aby nośnik był oryginalny, a nie był piracką kopią).

Poza tym - co innego legalność, a co innego jej stwierdzanie przez odpowiednie słuzby. Nawet zniszczenie naklejki i dalsze używanie komputera nie czyni człowieka przestępcą. Przestępstwem jest kradzież.

Nawet (to akapit do niedowiarków) Microsoft w swoim oficjalnym stanowisku mówi, że w przypadku zagubienia płyty od Windowsa można ją otrzymać z MS powtórnie, a w przypadku zniszczenia naklejki - nową naklejkę.

Tyle że musisz udowodnić że posiadasz licencję na używanie powyższego.

mi się zdaje że liczy się klucz a nie płytka;p;p;p Po prostu zadzwoń do nich, połączenie darmowe i ogadaj sprawe… A i nie zapomnij że poprzedni właściciel mógł sobie zatrzymać płytkę celowo ;p;;p;p;p;p;p

Co możesz zrobić - zadzwoń do MS i się ich zwyczajnie zapytaj - ja dostałem CD poczta.

oglądałeś rozmowę video na vortalu o legalności z pracownikiem Microsoft?

Mówił w niej pracownik Microsoft o tym że trzeba 3 dowodów na potwierdzenie legalności Windows a są to:

  1. płytka z Windows z hologramami

  2. naklejka z kluczem

3)książeczka użytkownika

Ja otrzymałem dwie przesyłki z MS jedną z nośnikiem a drugą z naklejką (do dwóch różnych kompów w firmie. MS nie robił żadnego problemu.

a to jest FAQ ze strony m$:

Sprawdź najpierw, czy Windowsa nie masz na ukrytej partycji.

Miałam kiedyś podobny problem. Wystarczy, że zadzwonisz do autoryzowanego serwisu twojego notebooka, podasz im jego numer seryjny i poprosisz o wysłanie kopii Windowsa. I jesteś legalny. Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam.