Licencja WinRar - dożywotnia czy okresowa?

(Kafu7) #1

Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego licencji na WinRar. Chciałbym ją zakupić, ale nie wiem czy licencja jest dożywotnia (tzn. kupuję raz i mam spokój, mogę także aktualizować program do nowszych wersji) czy trzeba co rok kupować nową licencję ?

Znalazłem licencję za 125 zł, czy to jest normalna cena ? Potrzebuję jednej licencji na użytek prywatny w domu.

Dzięki za odpowiedź

(fiesta) #2

http://www.winrar.pl/winrar/tekst-licen … r-rar.html

Nie mam nic mowy o określonym czasie trwania licencji, więc jest dożywotnia.

(Kafu7) #3

Witam,

dzięki za odpowiedź. Zapoznałem się także z tą licencją przed założeniem wątku. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie informacja na stronie

http://www.anysoft.pl/product_info.php?ref=13&products_id=95&affiliate_banner_id=1

, która polecana jest jako najszybsza droga do zamówienia licencji. Na dole tej strony widnieje zapis, że przez okres jednego roku w ramach zakupu dostępna jest pomoc (poniżej wycinek ekranu z tej strony)

http://zapodaj.net/61abfa27a47c.jpg.html.

W związku z tą informacją pojawiły się wątpliwości, które chciałbym rozwiać :slight_smile:

(pysiu) #4

Po prostu przez rok masz pomoc techniczną i aktualnienia a póżniej możesz nowsze wersje znowu kupić z upustem :slight_smile:

(Kafu7) #5

dzięki, tak myślałem. Czyli warto wydać ponad stówę, program można będzie używać dożywotnio :slight_smile: Jeżeli służy on tylko tworzeniu archiwów i wypakowywaniu plików, nie wydaje mi się, aby była konieczność aktualizowania wersji.

(niezDarek) #6

na pytanie czy warto musisz sobie sam odpowiedzieć, jeśli darmowe odpowiedniki są dla ciebie niewystarczające i masz wolne środki to warto

(Łukash) #7

7zip masz pilot373737 , za darmo ,szybsze pakowanie ,wypakowywanie ,mniej błędów crc…Według mnie nie warto kupować WinRar’a

(Kafu7) #8

Tak,

używam 7zipa, do moich amatorskich zastosowań wystarczy. Przyznać jednak należy, że 7zip nie powala wyglądem interfejsu. Do tego nie wiem jak wygląda sprawa z wykorzystywaniem danych naprawczych. Przeglądałem 7zipa i nie zauważyłem opcji dodawania danych naprawczych, nie wiem też czy program jest w stanie wykorzystywać dane naprawcze umieszczone w archiwach.

(Łukash) #9

Program nie ma wyglądać ,ma robić swoją robotę. :stuck_out_tongue:

W WinRar też nie wiem w sumie jak to wygląda ,ilekroć miałem błędy przy wypakowywaniu ,pomimo np 10% danych ,z pliku i tak nic nie było ,także dla mnie te dane naprawcze to taki pic na wodę fotomontaż.Ale rób jak uważasz.Moja opinia-nie warto kupować WinRara.

(Kafu7) #10

Jeśli chodzi o te dane naprawcze, wielokrotnie z nich korzystałem i naprawdę udawało mi się wypakować zawartość archiwów.

Nie chodzi o to że mam ponad 100 zł, które mi uwiera w kieszeni i za wszelką cenę chcę się ich pozbyć, bo tak nie jest. Jestem zwolennikiem zasady, że nie warto płacić za programy, jeśli są ich darmowe odpowiedniki.

W tej jednak kwestii rozchodzi się o te nieszczęsne dane naprawcze, bo wiem że czasem mogą być bardzo pomocne. Pytanie tylko czy warto za tę usługę płacić tyle ile kosztuje cała licencja na WinRar.

(sla17) #11

Jeśli chodzi o 7zip vs. WinRar, to dla mnie lepszy jest WinRar - spotkałem się kilka razy z archiwum, z którym 7zip nie potrafił sobie poradzić, a WinRar wypakowywał bez większego problemu :wink:

(Jasiek.w) #12

Od ponad 5 lat mam Winrara i tylko aktualizuję, nic nie kupuję, nie wiem skąd takie informacje. Jest tak jak pisze Fiesta - dożywotnia licencja.

(parasite85) #13

Dokładnie - możliwe, że przez rok producent będzie świadczył Ci pomoc techniczną, ale aktualizacje możesz ściągać dożywotnio - chyba, że w jakiejś kolejnej wersji będzie wyraźnie zaznaczone, że jest inaczej. Dlatego właśnie moim zdaniem warto wydać te pieniądze na program lepszy niż darmowe odpowiedniki:)