Licencja WinRar - dożywotnia czy okresowa?

Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego licencji na WinRar. Chciałbym ją zakupić, ale nie wiem czy licencja jest dożywotnia (tzn. kupuję raz i mam spokój, mogę także aktualizować program do nowszych wersji) czy trzeba co rok kupować nową licencję ?

Znalazłem licencję za 125 zł, czy to jest normalna cena ? Potrzebuję jednej licencji na użytek prywatny w domu.

Dzięki za odpowiedź

http://www.winrar.pl/winrar/tekst-licen … r-rar.html

Nie mam nic mowy o określonym czasie trwania licencji, więc jest dożywotnia.

Witam,

dzięki za odpowiedź. Zapoznałem się także z tą licencją przed założeniem wątku. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie informacja na stronie

http://www.anysoft.pl/product_info.php?ref=13&products_id=95&affiliate_banner_id=1

, która polecana jest jako najszybsza droga do zamówienia licencji. Na dole tej strony widnieje zapis, że przez okres jednego roku w ramach zakupu dostępna jest pomoc (poniżej wycinek ekranu z tej strony)

http://zapodaj.net/61abfa27a47c.jpg.html.

W związku z tą informacją pojawiły się wątpliwości, które chciałbym rozwiać :slight_smile:

Po prostu przez rok masz pomoc techniczną i aktualnienia a póżniej możesz nowsze wersje znowu kupić z upustem :slight_smile:

dzięki, tak myślałem. Czyli warto wydać ponad stówę, program można będzie używać dożywotnio :slight_smile: Jeżeli służy on tylko tworzeniu archiwów i wypakowywaniu plików, nie wydaje mi się, aby była konieczność aktualizowania wersji.

na pytanie czy warto musisz sobie sam odpowiedzieć, jeśli darmowe odpowiedniki są dla ciebie niewystarczające i masz wolne środki to warto

7zip masz pilot373737 , za darmo ,szybsze pakowanie ,wypakowywanie ,mniej błędów crc…Według mnie nie warto kupować WinRar’a

Tak,

używam 7zipa, do moich amatorskich zastosowań wystarczy. Przyznać jednak należy, że 7zip nie powala wyglądem interfejsu. Do tego nie wiem jak wygląda sprawa z wykorzystywaniem danych naprawczych. Przeglądałem 7zipa i nie zauważyłem opcji dodawania danych naprawczych, nie wiem też czy program jest w stanie wykorzystywać dane naprawcze umieszczone w archiwach.

Program nie ma wyglądać ,ma robić swoją robotę. :stuck_out_tongue:

W WinRar też nie wiem w sumie jak to wygląda ,ilekroć miałem błędy przy wypakowywaniu ,pomimo np 10% danych ,z pliku i tak nic nie było ,także dla mnie te dane naprawcze to taki pic na wodę fotomontaż.Ale rób jak uważasz.Moja opinia-nie warto kupować WinRara.

Jeśli chodzi o te dane naprawcze, wielokrotnie z nich korzystałem i naprawdę udawało mi się wypakować zawartość archiwów.

Nie chodzi o to że mam ponad 100 zł, które mi uwiera w kieszeni i za wszelką cenę chcę się ich pozbyć, bo tak nie jest. Jestem zwolennikiem zasady, że nie warto płacić za programy, jeśli są ich darmowe odpowiedniki.

W tej jednak kwestii rozchodzi się o te nieszczęsne dane naprawcze, bo wiem że czasem mogą być bardzo pomocne. Pytanie tylko czy warto za tę usługę płacić tyle ile kosztuje cała licencja na WinRar.

Jeśli chodzi o 7zip vs. WinRar, to dla mnie lepszy jest WinRar - spotkałem się kilka razy z archiwum, z którym 7zip nie potrafił sobie poradzić, a WinRar wypakowywał bez większego problemu :wink:

Od ponad 5 lat mam Winrara i tylko aktualizuję, nic nie kupuję, nie wiem skąd takie informacje. Jest tak jak pisze Fiesta - dożywotnia licencja.

Dokładnie - możliwe, że przez rok producent będzie świadczył Ci pomoc techniczną, ale aktualizacje możesz ściągać dożywotnio - chyba, że w jakiejś kolejnej wersji będzie wyraźnie zaznaczone, że jest inaczej. Dlatego właśnie moim zdaniem warto wydać te pieniądze na program lepszy niż darmowe odpowiedniki:)