Licencja xp OEM

Mam windows xp w wersji OEM i mam pytanie czy po sformatowaniu z tą płytką mogę wpisać ten sam numer licencji co wcześniej czy nie przejdzie???

Możesz,jeśli masz ten system tylko na jednej maszynie to jest ok.,sam już chyba 2,czy trzy razy przeinstalowywałem OEMa z formatem dysku

Możesz

Nie możesz tylko przenieść tej licencji na drugi komputer ponieważ system na licencji OEM jest na stałe przypisany do płyty głównej.

żeby być precyzyjnym: do komputera, na którym został zainstalowany, czyli np.:

  • [*:1zukjmrt]możesz zmienić płytę główną (bo np. się spaliła albo ma już X lat za dużo) a system nadal będzie przypisany do tego komputera

I tu niestety się mylisz .

Chyba że naściemniasz konsultantowi ale to i tak wtedy nie będzie legalne.

Prawda o licencji OEM jest niestety taka,że:

Niemożesz wymienić płyty głównej oraz procesora.Nawet jak ci się spali któryś z tych podzespołów to wymiana na inny nowy podzespół,sprawi że licencja zostanie złamana.Wtedy pozostaje tylko kupno nowej licencji,lub zadzwonić do Microsoft,przedstawić im sytuacje,całkiem prawdopodobne że wtedy będą chcieli żebyś im posłał kartę diagnostyczną,i będziesz musiał ich ubłagać,żeby ci dali za darmo nową licencję.Uszkodzenie,bądź całkowite zniszczenie wtedy nie jest z twojej winy i jeśli im to odpowiednio przedstawisz,może uda ci się uzyskać wtedy nową licencję.Wiekowość płyty głównej czy procesora to żadna wymówka.

Licencja OEM przypisuje się na stałe do tych dwóch podzespołów komputera,jedynie wersja BOX pozwala na przenoszenie systemu z jednego komputera na drugi z warunkiem,że zostanie usunięty z poprzedniego.Licencja BOX może być zainstalowana tylko na jednym komputerze jednocześnie,ale nie przypisuje się do komputera.Niestety wersje BOX systemu Windows są obecnie bardzo drogie,szczególnie w Polsce.

I tu wprowadzasz w połowie kolege w błąd można wymienić bez złamania licencji procesor , pamieć , dysk , karty graficzne , dźwiękowe , napędy cd , nie wolno jedynie wymienić płyty bez podania że się spaliła :slight_smile:

Nie wprowadzam nikogo w błąd,bo na OEM nie możesz wymienić ani procesora ani płyty głównej,a jak nie wierzysz to zadzwoń do Microsoft,bo ja rozmawiałem telefonicznie z pracownikiem Microsoft i wiem co mówię.

Ja uważam że wersja pysiu jest bliższa prawdy.

Nie można wymienić tylko płyty głównej komputera w ramach licencji OEM, sam kiedyś dostałem taką odpowiedź mailem od Centrum Obługi Klienta Microsoft.

Co do tego jak oni interpretują to zawsze inaczej ja miałem takie informacje które potrzebowałem żeby w firmie zmienić procesory więc sami oni nie wiedzą :slight_smile: i dla tego każdy co innego wypisuje :slight_smile:

I na tym właśnie polega piękno licencji Microsoftu.