Licencje a nowa płyta główna

Witam serdecznie!

W wyniku awarii płyty głównej (po 2 tyg użytkowania) musiałem oddać sprzęt do serwisu. Miałem zainstalowanego oryginalnego WIn XP HE oraz Office 2003 dla nauczycieli, studentów i uczniów (było to 3 i ostatnie stanowisko na którym mogłem zainstalować Office). Moje pytanie brzmi następująco - co jeśli zostanie wymieniona płyta główna (takie są moje przypuszczenia)? Czy będę musiał zakupić nowego windowsa i office (który jest potrzebny mojej siostrze do pracy)? Sprzęt uległ awarii z nie mojej winy?

Pozdrawiam serdecznie

Jeżeli wersja box to nie musisz kupować.Natomiast jak oem to możesz zadzwonić do Microsoftu i aktywować telefonicznie.

Witaj,

Napwno nie będziesz musiał kupować nowego systemu ani office. System powinien się normalnie zaaktywować a jeżeli nie to zadzwonisz do Microsoft i wytłumaczysz że wymieniłeś płytę główną( bo poprzednia się spaliła, czy cokolwiek się stało) i masz problemy z ponowną aktywacją systemu… Oni pewnie zaaktywują system dla ciebie bezpośrednio z ich firmy…

Ale tak jak mówię: Ta druga wersja raczej nie wystąpi. Masz większe szanse że system poprostu się zaaktywuje, albo przez neta lub przez telefon :slight_smile:

Nie martw się … :lol:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi :slight_smile:

Będę mógł spać spokojnie :slight_smile:

pozdrawiam Sylwester

Witam

U mnie na nowej płycie głównej rejestracja przez internet odbyła się bez problemu.

Pozdrawiam

taa MS,ja musiałam dzwonic

dziwne, aż nie możliwe, jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś wymienił płytę główna i później nie musiał dzwonić do MS, fart… ??

u mnie ostatnio chciał aktywacji po zmianie zasilacza :stuck_out_tongue: i to telefonicznej

z zasilaczem to raczej na 100% nie możliwe, :o :o

Naprawdę

nie śmiałbym skłamać, ale włożyłem nowy zasilacz (Modacona feel III) i po zalogowaniu pokazał się monit o aktywacje w ciągu 3 dni

Nie ma co się dziwić, że kazał aktywować - system wykrył TEN MODEL zasilacza jako wirusa i skasował pliki odpowiedzialne za aktywację Windowsa :slight_smile: