Licencje a nowa płyta główna


(Fly Men) #1

Witam serdecznie!

W wyniku awarii płyty głównej (po 2 tyg użytkowania) musiałem oddać sprzęt do serwisu. Miałem zainstalowanego oryginalnego WIn XP HE oraz Office 2003 dla nauczycieli, studentów i uczniów (było to 3 i ostatnie stanowisko na którym mogłem zainstalować Office). Moje pytanie brzmi następująco - co jeśli zostanie wymieniona płyta główna (takie są moje przypuszczenia)? Czy będę musiał zakupić nowego windowsa i office (który jest potrzebny mojej siostrze do pracy)? Sprzęt uległ awarii z nie mojej winy?

Pozdrawiam serdecznie


(Depedro70) #2

Jeżeli wersja box to nie musisz kupować.Natomiast jak oem to możesz zadzwonić do Microsoftu i aktywować telefonicznie.


(mikber18) #3

Witaj,

Napwno nie będziesz musiał kupować nowego systemu ani office. System powinien się normalnie zaaktywować a jeżeli nie to zadzwonisz do Microsoft i wytłumaczysz że wymieniłeś płytę główną( bo poprzednia się spaliła, czy cokolwiek się stało) i masz problemy z ponowną aktywacją systemu.... Oni pewnie zaaktywują system dla ciebie bezpośrednio z ich firmy...

Ale tak jak mówię: Ta druga wersja raczej nie wystąpi. Masz większe szanse że system poprostu się zaaktywuje, albo przez neta lub przez telefon :slight_smile:

Nie martw się .... :lol:


(Fly Men) #4

Dzięki serdeczne za odpowiedzi :slight_smile:

Będę mógł spać spokojnie :slight_smile:

pozdrawiam Sylwester


(Ejacek1) #5

Witam

U mnie na nowej płycie głównej rejestracja przez internet odbyła się bez problemu.

Pozdrawiam


(Anna Wegrzynowska) #6

taa MS,ja musiałam dzwonic


(niezDarek) #7

dziwne, aż nie możliwe, jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś wymienił płytę główna i później nie musiał dzwonić do MS, fart... ??


(Mroczny30) #8

u mnie ostatnio chciał aktywacji po zmianie zasilacza :stuck_out_tongue: i to telefonicznej


(niezDarek) #9

z zasilaczem to raczej na 100% nie możliwe, :o :o


(Mroczny30) #10

Naprawdę

nie śmiałbym skłamać, ale włożyłem nowy zasilacz (Modacona feel III) i po zalogowaniu pokazał się monit o aktywacje w ciągu 3 dni


(Maney691) #11

Nie ma co się dziwić, że kazał aktywować - system wykrył TEN MODEL zasilacza jako wirusa i skasował pliki odpowiedzialne za aktywację Windowsa :slight_smile: