Licencje a zastosowanie w firmie?

Cześć

czy z takich programów , jak : Libre Office , Gimp , Photofiltre , Comodo IS , Filezilla. Jak i Ashampoo Win Optimizer i podobne produkty z ashampoo na które posiadam klucz mogę korzystać w firmie. Nie wykorzystując ich w celach zarobkowych dodam.

Pozdrawiam

 Nie widzisz tu sprzeczności? Firma z założenia służy celom zarobkowym. Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich używać w firmie. Szczegóły zawarte są w licencjach poszczególnych programów. Na 100% możesz do tego celu wykorzystać Libre Office i Comodo IS oraz prawdopodobnie Gimp. Na temat pozostałych się nie wypowiadam.

 

@Cedar dzięki za wyjaśnienie , trochę zawiłe są dla mnie te licencje. Pozdrawiam

Co do Ashampoo to dużo zależy skąd masz licencję. Jeśli to jakiś “giveaway” to są tam często nałożone duże ograniczenia (brak aktualizacji, do użytku domowego itp.), wszystko zależy od promocji z której masz klucz. Ogółem Ashampoo dla firm ma tzw. multi-licencje ale aby mieć pewność skrobnij do nich i będziesz wiedzieć na jakim gruncie stoisz https://www.ashampoo.com/pl/pln/sup

Nie ma zbiorczej licencji na całe oprogramowanie. Trzeba po prostu czytać  każdą licencję lub wiedzieć do jakiej grupy licencyjnej program należy.

Gimp, FileZilla i Libreoffice są na licencji GNU GPL więc można korzystać z  nich  w  firmie. COMODO IS dopuszcza zastosowanie komercyjne. Photofiltre  jest  darmowy z wyłączeniem zastosowań komercyjnych więc na bank nie.

Programy ze  stajni  Ashampo, nawet jak udostępniają darmowo starsze wersje swojego softu to wyraźnie jest zaznaczone “darmowa z wyłączeniem zastosowań komercyjnych”.

Pozostałe czytaj licencje.