Licencje a zastosowanie w firmie?

Cześć

czy z takich programów , jak : Libre Office , Gimp , Photofiltre , Comodo IS , Filezilla. Jak i Ashampoo Win Optimizer i podobne produkty z ashampoo na które posiadam klucz mogę korzystać w firmie. Nie wykorzystując ich w celach zarobkowych dodam.

Pozdrawiam

(Cedar) #2

Nie widzisz tu sprzeczności? Firma z założenia służy celom zarobkowym. Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich używać w firmie. Szczegóły zawarte są w licencjach poszczególnych programów. Na 100% możesz do tego celu wykorzystać Libre Office i Comodo IS oraz prawdopodobnie Gimp. Na temat pozostałych się nie wypowiadam.

@Cedar dzięki za wyjaśnienie , trochę zawiłe są dla mnie te licencje. Pozdrawiam

(wirtualizacjawit) #4

Co do Ashampoo to dużo zależy skąd masz licencję. Jeśli to jakiś “giveaway” to są tam często nałożone duże ograniczenia (brak aktualizacji, do użytku domowego itp.), wszystko zależy od promocji z której masz klucz. Ogółem Ashampoo dla firm ma tzw. multi-licencje ale aby mieć pewność skrobnij do nich i będziesz wiedzieć na jakim gruncie stoisz https://www.ashampoo.com/pl/pln/sup

(fiesta) #5

Nie ma zbiorczej licencji na całe oprogramowanie. Trzeba po prostu czytać  każdą licencję lub wiedzieć do jakiej grupy licencyjnej program należy.

Gimp, FileZilla i Libreoffice są na licencji GNU GPL więc można korzystać z  nich  w  firmie. COMODO IS dopuszcza zastosowanie komercyjne. Photofiltre  jest  darmowy z wyłączeniem zastosowań komercyjnych więc na bank nie.

Programy ze  stajni  Ashampo, nawet jak udostępniają darmowo starsze wersje swojego softu to wyraźnie jest zaznaczone “darmowa z wyłączeniem zastosowań komercyjnych”.

Pozostałe czytaj licencje.