Licencje Adobe


(fake300) #1

Jeśli wykupie teraz Adobe Photoshop do użytku prywatnego, co pozwoli mi na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które potem mógłbym wykorzystać do założenia firmy, to czy ten Photoshop z tą licencją będzie nadal aktualny, liczą że:

  • zakupiłbym nowy komputer na firmę i tam go wgrał

  • nie używałbym tego Photoshopa dalej na swoim prywatnym komputerze, jedynie na nowym firmowym

Pojawia się następne pytanie, czy jeśli w czasie użytku prywatnego, będę zmuszony do formatowania, lub wymienienia płyty głównej komputera - licencja będzie nadal aktualna?

Z góry dzięki za odpowiedź.


(Pablo79) #2

Zapoznaj się zapisami licencyjnymi produktów Adobe oto link: http://www.adobe.com/products/eulas/#desktop


(Hitm3n) #3

Jeśli licencja była na działalność prywatną, a służyła zarabianiu pieniędzy, a później jeszcze przeniesiona została do firmy, to sam sobie odpowiedz. Nie będzie to legalne zapewne, chociaż najbezpieczniej sprawdzić to w licencji.


(niezDarek) #4

obecnie chyba kupując jakąkolwiek wersję Photoshop'a można go użytkować w celach również komercyjnych, nawet wersje edukacyjne,

wiec nie widzę problemu wpisać go w stan posiadania firmy, odinstalować na prywatnym komputerze i zainstalować na firmowym.

jesli będziesz na prywatnym formatował partycję, zmieniał płytę główną licencja będzie aktualna, będziesz mógł legalnie użytkować po ponownej instalacji,


(SilberPunkt) #5

Jeśli zakupisz wersję komercyjną (a nie edukacyjną) na fakturę VAT ma swoją osobę to po założeniu jednoosobowej firmy będziesz mógł dalej legalnie używać tego oprogramowania w swojej firmie.

:roll:


(fake300) #6

Tak podejrzewałem, dzieki.