Licencje Adobe

Jeśli wykupie teraz Adobe Photoshop do użytku prywatnego, co pozwoli mi na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które potem mógłbym wykorzystać do założenia firmy, to czy ten Photoshop z tą licencją będzie nadal aktualny, liczą że:

  • zakupiłbym nowy komputer na firmę i tam go wgrał

  • nie używałbym tego Photoshopa dalej na swoim prywatnym komputerze, jedynie na nowym firmowym

Pojawia się następne pytanie, czy jeśli w czasie użytku prywatnego, będę zmuszony do formatowania, lub wymienienia płyty głównej komputera - licencja będzie nadal aktualna?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zapoznaj się zapisami licencyjnymi produktów Adobe oto link: http://www.adobe.com/products/eulas/#desktop

Jeśli licencja była na działalność prywatną, a służyła zarabianiu pieniędzy, a później jeszcze przeniesiona została do firmy, to sam sobie odpowiedz. Nie będzie to legalne zapewne, chociaż najbezpieczniej sprawdzić to w licencji.

obecnie chyba kupując jakąkolwiek wersję Photoshop’a można go użytkować w celach również komercyjnych, nawet wersje edukacyjne,

wiec nie widzę problemu wpisać go w stan posiadania firmy, odinstalować na prywatnym komputerze i zainstalować na firmowym.

jesli będziesz na prywatnym formatował partycję, zmieniał płytę główną licencja będzie aktualna, będziesz mógł legalnie użytkować po ponownej instalacji,

Jeśli zakupisz wersję komercyjną (a nie edukacyjną) na fakturę VAT ma swoją osobę to po założeniu jednoosobowej firmy będziesz mógł dalej legalnie używać tego oprogramowania w swojej firmie.

:roll:

Tak podejrzewałem, dzieki.