Licencje Windows XP Professional, BOX i OEM

Wiem że było już kilka takich tematów, ale czytając je nic nie zrozumiałem. Mianowicie chodzi mi o to:

Czy jak mam Win XP to mogę go instalować na dwóch lub trzech komputerach na raz, czy tylko można go mieć na jednym komputerze, lub może jak kupię system to jak zainstaluje go na danym komputerze i odinstaluje później, to na innym komputerze już nie można? Powiedzcie mi o co tu chodzi i których wersji dotyczą się dane przypadki?

wersję OEM możesz zainstalować tylko na jednym kompie jeżeli go usuniesz to nie możesz go zainstalować na innym kompie wersje BOX możesz zainstalować na kilku kompach dlatego jest odpowiednio droższa

Na jednym komputerze.

Może odinstalować i zainstalować na innym o ile jest to wersja BOX, w przypadku wersji OEM nie możesz.

Nawet jak masz wersje pudełkową box to możesz zainstalować na 1 komputerze.Jeżeli ją usuniesz to możesz zainstalować na drugim.Wersja oem przypisana jest do płyty głównej.

Musisz wiedzieć że są licencje wielostanowiskowe BOX i wtedy masz określoną ilość komputerów na których zainstalujesz :slight_smile:

aha, rozumiem, ale jak nie mam wersji wielostanowiskowej to gdybym chciał na drugim kompie mieć to musze nowy system kupic?

Aby legalnie to zrobić musisz kupić kolejny system wybór już do ciebie należy :slight_smile:

już wiem wszystko, dzięki :smiley: