Licencjonowanie programu

Witam. Zacznę od tego, że bardzo cenię sobie vortal i często z niego korzystam. Szukałem ostatnio przeglądarki grafik w stylu xnview ale na licencji free, co istotne - do używania w mojej firmie, na kilku komputerach. Znalazłem ashampo fotocommander - w opisie free. Jednak przy instalacji przeczytałem licencję - na tyle na ile pozwala mi mój nie doskonały angielski, i wydaje mi się, że jest to instalacja jednostanowiskowa. Podsumowując - ogromna prośba do vortalu: czy możecie bardziej szczegółowo opisywać jak jest licencjonowany program? Może umożliwić wyszukiwanie wg. kryterium licencji w działach? Pozdrawiam serdecznie, dzięki za kawał dobrej roboty!

Licencje na poszczególne programy są bardzo zróżnicowane. W odróżnieniu od większości innych serwisów z programami i tak rozgraniczamy programy bezpłatne na te, które mogą być wykorzystywane także w celach komercyjnych, jak i na takie, które są bezpłatne ale tylko do zastosowań domowych - zaczęliśmy to robić zresztą jako pierwszy polski serwis jeszcze w 2002 roku. Dalsze rozgraniczanie jest jednak bardzo kłopotliwe i czasochłonne, tym bardziej, że licencje wielu programów często się zmieniają… Dlatego też każdorazowo dobrze jest zapoznać się ze szczegółowymi warunkami licencji…

Kryterium wyszukiwania wg licencji w działach jest (w formie uproszczonej). Na każdej liście programów w każdej kategorii znajduje się przełącznik “Pokaż programy: wszystkie/bezpłatne/płatne” w prawym górnym rogu.