Licencjonowanie Windows 8.1 w firmie

Witam wszystkich serdecznie,

 

chciałbym się dowiedzieć czy licencja OEM Windows 8.1 pozwala na użytkowanie i instalację systemu w firmie,

czy musi być to wersja PRO która nie będzie użyta na 100% swoich możliwości?

 

Może ma ktoś jakiś zrzut z warunków licencji albo zapis rozmowy email z MS, abym mógł sobie wydrukować i przedstawić później.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

 

 

Edit: Proszę o przeniesienie do działu licencjonowanie oprogramowania, nie zauważyłem go wcześniej.

Nie  ma  najmniejszego  znaczenia Z OEMów możesz bez problemów korzystać  na komputerach firmowych.

To dobra wiadomość dla mnie, ale przydałby się jakiś zapis w licencji który by mi pomógł przekonać informatyka który Twierdzi, że musi być PRO :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Może tak mówi, bo kompy mają  być wpinane do domeny.

Inna sprawa, że z punktu widzenia Admina, wersja Pro będzie po prostu zawsze lepsza.

Komputer na 100% nie będzie wpięty do domeny, to wiem z pewnością. Druga sprawa, że komputer tylko do obsługi pakietu office i praktycznie tyle. 3 rzecz, że komputer po kosztach idzie, więc zamiast droższej licencji według mnie więcej ram dokupić czy coś. Po 4 Admin raz na ruski rok do nas zagląda, do mojego że tak powiem oddziału. :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Wersja OEM tylko przy zakupie nowego zestawu (co zresztą jest napisane każdej płytce). Do domu możesz kupić sobie OEM do posiadanego zestawu gdyż nikt nie będzie Ci sprawdzał. Do firmy BOX dla istniejącego sprzętu, a czy to będzie PRO czy HOME to już wymagania użytkownika.

Komputer będzie składany po kosztach i kupowany wraz z licencją oem, tylko czy licencja 8.1 czy musi być 8.1 PRO. System nie będzie na obecnym komputerze instalowany. Mogłem wcześniej informację zawrzeć :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Możliwe że admin korzysta do zdalnego administrowania z funkcji systemu  które w  wersjach uboższych nie są dostępne i stąd jego upór. Z punktu widzenia  legalności w firmie  wersja HOME może być bez problemów stosowana.

 

 

http://www.crn.pl/news/wydarzenia/prawo/2011/04/microsoft-system-windows-w-wersji-home-mozna-instalowac-w-firmach#ixzz34fmmD1nQ

Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie fiesta za podrzucenie linka do notki prasowej.

 

Pozdrawiam :slight_smile: