Licencjonowanie Windows Server

Chciałbym się upewnić, czy dobrze myślę.
Mam już stary Windows Server Standard 2008 R2 + CALe - licencje MOLP. Ostatnio kupiłem trochę więcej pamięci RAM i chciałbym ją całą wykorzystać (wersja standard ma ograniczenie do 32GB). Obecny serwer (hardware i software) będzie za jakiś czas, wymieniany na nowy. (Planuję Windows 2019 Standard). To gdy np. teraz kupię licencje MOLP na Windows 2019 Standard i użyję jej do upgradu Win. 2008 R2 Standard do wersji Enterprise (downgrade jest zgodny z licencją), to za kilka miesięcy, będę mógł użyć tej samej licencji MOLP Windows 2019 Standard, do instalacji na właściwym serwerze, ale już systemu Windows 2019 ? Nadmienię, że stary serwer z Windows 2008R2 przestanie już wtedy działać. Oczywiście wiem, że będę musiał kupić nowe licencje CAL, RDS dla właściwej wersji systemu tj. 2019 i zwrócić uwagę na ilość rdzeni w nowym serwerze.

Windows :star_struck:

Tego to nawet Microsoft nie wie. Na to pytanie chyba potrafi odpowiedzieć tylko @bachus lub sprzedawca. Znam jeden sklep, ale oni niechętnie dzielą się wiedzą na temat licencjonowania i w sumie mnie to nie dziwi, taka wiedza kosztuje kupę szmalu.

A dlaczego nie zadzwonić po prostu do MS i zapytać?

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/8fc49744-967b-41d6-af13-c45bd90c6203/cannot-convert-windows-2019-server-standard-to-datacenter?forum=ws2019

Ponieważ MS odsyła w takich kwestiach do sprzedawców. Rozmawiałem z jednym i czekam na telefon zwrotny. A w międzyczasie zawsze można popytać bardziej doświadczonych kolegów. :slight_smile:

Może i wie, ale nie udziela takich informacji :slight_smile: Tak, właśnie liczę, że kolega @bachus się odezwie :slight_smile: Mnie też to nie dziwi, czekam na odpowiedź od sprzedawcy.

Nie mam problemu z “upgradem in place” . To działa bez problemów u mnie.

Licencje kupuje się na sprzęt. Można zmienić sprzęt raz na 90 dni.

2 polubienia

Dzięki.

15 posts were split to a new topic: Licencjonowanie Windows Server