Liceum czy technikum? :)

Nie no, być nianią lekka praca, ciekawe czy, aż tak bardzo opłacalna by marnować kilka lat studiów, a potem opiekować sie dziećmi u kogoś bądź w żłobku. Do tego to raczej potrzebna jest matura, zamiłowanie do dzieci, po co więcej? Chyba, że ktoś stawia wygórowane warunki.

Ja jestem obecnie w humanistycznym LO w Łodzi i chciałbym iść na filologie angielską najprawdopodobniej na Uniwersytet Łódzki, a później otworzyć firmę komputerową w internecie, opierającą się o własny silnik, wysyłka na cały kraj bądź odbiór w Łodzi :slight_smile: Nie chce studiować matmy, fizyki, biologia i innych ścisłych, bo to nie dla mnie. Angielski myślę, że znam dobrze, żeby nie zachwalać się.

Idź tam gdzie chcesz i będziesz to lubić myśląc również o tym, co chcesz dalej po średniej robić. Ja wybrałem LO z myślą pójścia dalej na studia.

Jeśli masz jakieś pytania, pytaj.

A co jeszzce polecalbys po profilu humanistyczbym w LO na jakie pojsc studia?

Mój kolega chce iść na dziennikarstwo dokładniej na komentatora sportowego, inni na aktorstwo, reżyserie, socjologie, psychologie - bardzo dużo kierunków jest odnośnie humanistycznego profilu.

Najlepiej to radzę Ci iść do LO, bo technikum to według mnie na osoby, które wiedzą czego chcą, bardziej mężczyźni idą do technikum, dziewczyny do LO. U mnie w klasie jest 21 dziewczyn, 7 chłopaków, wiec statystyki mowią za siebie i u mnie w klasie jest najwięcej chłopaków ze wszystkich klas :slight_smile:

Pod koniec LO zawsze możesz dokonać wyboru, ale wybierz to co naprawdę lubisz i co nie będzie Ci sprawiało problemów, bez żałowania czegoś.

Ok , dzieki bede to musiala jeszcze przemyslec ale chyba zdecuduje sie na profil humanistyczny , rozgladalam sie jakie szkoly sa w moim miescie i najbardziej przypadla mi do gustu szkola im.Adama Mickiewicza sa w niej takie profile:

Ia

matematyczno-fizyczna

Ib

biologiczno-chemiczna

Wstęp do medycyny

Ic

historyczno-prawna

Propedeutyka prawa

Id

dwujęzyczna-turystyczna

Turystyka międzynarodowa

Ie

matematyczno-informatyczna

If

humanistyczno-filozoficzna

No i ja sie chyba wybiore na ten ostatni profil :slight_smile: przynajmniej tak wstepnie :smiley:

No to się zastanów, nikt inny nie podejmie decyzji za Ciebie, idź najlepiej do LO, a później idź do takiej szkoły, jaka Ci odpowiada, szczególnie pod względem wydziału.

Okey dzieki za pomoc :*

Jeszcze takie jedno pytanie , jesli zdecydowalabym sie pojsc powiedzmy na pedagogike ,no na jaki wydzial konkretnie byscie polecali , jesli ktos jest obeznany w tym temacie to prosze o odpowiedz ( sory ze mam tak duzo pytan heh , ale wole juz wczesniej sie zastanowic nad wyborem szkoly a nie zwlekac do ostatniej chwili :slight_smile: )

No idziesz do szkoły wydział nauka o wychowaniu, pedagogika, zreszta powchodź na strony uczelni i będziesz wiedzieć, trochę chęci…

Nie no jasne checi mi akurat nie brakuje :smiley: tylko chcialam zapytac kogos kto moze ewentualnie juz skonczyl szkole i moglby doradzic :slight_smile:

Technikum.

Po technikum juz masz zawód, i możesz jeszcze pójść na studia a po liceum jesteś jeszcze goły i wesoły.

To w sumie zależy od twoich własnych preferencji - czy lubisz się uczyc, czy dasz sobie radę w liceum a potem na studiach czy wolisz pracę fizyczną czy wolisz siedzieć na dupie przez 8 godzin dziennie i tyć, mieć podwyższony cholesterol. :smiley:

Wybór jest trudny jednak jeżeli cżłowiek woli żyć aktywnie a nie jak roślinka to woli pracę fizyczną jaka ona by nie była. :stuck_out_tongue:

No macie racje wybor jest trudny , ja chyba nie naleze do tych co az tak strasznie lubia sie uczyc ale praca fizyczna tez nie jest dla mnie , chyba jednak wybiore LO profil humanistyczny :wink: mysle ze jakos sobie poradze no a po LO , studia kierunek : Pedagogika :smiley: znacie jakies dobre uczelnie?? , tylko to sa takie wstepne plany…jeszcze sie wiele moze zmienic :slight_smile:

Najbardziej boje sie tego ze moze mi nie pojsc na testach na koniec gim. w podstawowce bylo tak samo caly czas na 5 jechalam a testy kurde lepiej nie mowic , trema mne chyba zjadla ;( boje sie ze jak mi sie noga podwinie na testach w gim to nie dostane sie tam gdzie bede chciala :frowning: a dla was testy byly trudne ( ci co juz po gim :wink: ???)

to różnie bo pedagogika jest na wielu uczelniach. Znajdziesz ten kierunek na uniwersytetach jak i na typowych akademiach pedagogicznych. Sporo uczelni oferuje ten kierunek czyli napewno coś znajdziesz w każdym mieście gdzie są uczelnie wyższe.

nie wszędzie są dobre technika i o takich kierunkach jakie by chciał. Bo nie każdemu np. odpowiada technikum mechaniczne bo jednemu ta praca się nie podoba, inny tym się nie interesuje a jeszcze inny poprostu się do tego nie nadaje i tak jak z każdym technikum.

Jeśli ktoś planuje studia na 100% to lepsze liceum ewentualnie technikum ale jakieś konkretne i odpowiadające naszym zainteresowaniom. A po studiach też możesz żyć aktywnie.

do testów do podchodź na luzie i nie stresuj się bo to tylko utrudnia jak we wszystkich egzaminach. testy w gimnazjum to jeszcze nic takiego ważnego i napewno napiszesz na tyle aby dostać się na liceum. Ważne aby nie panikować bo to utrudnia

A jak wam poszly testy ile pkt mieliscie?

Podejsc na luzie…?? nie wiem czy tak sie da , testy na koniec podstawowki byly dla mnie koszmarem a teraz…

no jasne że tak, czym się przejmować ?

jak ja pisałem test, to pierwszy dzień był trochę napięty na początku, później już nie,

a drugi to już luz całkowity, normalnie między sobą można było pogadać,

pod koniec, nauczyciele chodzili i pomagali jak ktoś chciał,

ja napisałem w miare szybko, zostało mi 30-40min do końca to sobie trochę poleżałem na krześle

ogólnie nawet fajnie było

No to moze rzeczywiscie jakos sie uda :slight_smile: Miejmy nadzieje ze wszystko bedzie ok :wink:

A kim chcesz być po pedagocice?

Tak jak już pisałam bardzo lubie dzieci wiec przedszkole,żłobek albo niania zy cos w tym rodzaju ale to narazie takie wstepne plany sa ;d