Licncja visty oem, a virtlualne maszyny

no więc zainstalowałem sobie na virtual pc viste orginalą… tą samą którą mam na pc normalnie… teraz tak mnie naszło czy to legalne jak tak sobie zainstaluje i mam jakby 2 systemy jednoczesnie, tyle, że w tym na virtual pc nie podałem klucza podczas instalacji…jak to z ta legalnością??

Jak nie podałeś klucza to masz 30 dni podajże na podanie go. Jak tego nie zrobisz to nie będziesz mógł włączyć systemu lub będzie wyskakiwała informacja żeby go podać i 30 sek będziesz musiał czekać żeby się zalogować.

to przecież wiem, tylko pytam jak m$ patrzy na taki zabieg, żeby miec jeden system orginalny na pc i drógi na virtualnej maszynie…po chce po prostu potestowac sobie kilka rzyczy, których normalnie nie zrobiłbym na windowsie normalnie…

W celach testowych jest to dozwolone, ale jeżeli przedłużysz sobie okres 30 dni np. jakimś timerem będzie to postrzegane jako piracka kopia.

Z tego co wiem można do 180 dni, jakimiś komendami w cmd.exe, oczywiście legalnie, poszukajcie na google.

wiem o tym wszystkiem, tylko się o pytałem o legalność miecie jakby dwóch systemów, tylko że jednaego na virtualnej maszynie…

już iwem że można…thx

na razie takie obserwacje :

minimalny ram dla visty : 221MB - jak mniej to jest BSOD :wink:

teraz ściągam paczeke virusów i zobacze jak pójdzie i takie tam jeszcze spróbuje… :smiley:

Tak, da się to też niby jest legalne…:

1. Wciśnij klawisz Windows + R.

2. Naciśnij Ctrl-Shift-Enter w celu otwarcia Wiersza poleceń z prawami Administratora (bądz "Uruchom jako Administrator").

3. W Wierszu poleceń wpisz: [quote]slmgr -rearm[/quote]

4. Zrestartuj komputer.

5. Możesz to wykonać tylko 3 razy ;-) najlepiej jak zostanie 1,2 dni do ostatniego dnia aktywacji.

Żeby było legalnie, trzeba mieć zakupione licencje na dwa systemy.

ale on instaluje bez podania klucza, wtedy jest legalnie :smiley: .

Instalacja systemu nawet z podaniem klucza na wirtualnej maszynie jest legalna o ile postawiona jest ona na kompie z tym samym systemem.

Telefoniczna odpowiedź z Microsoft Polska.

Cytaty z licencji Windows Vista:

nie za bardzo to kapuje w końcu…moege miec w końcu vviste bez podania klucza na wirtualnej maszynie tylko w celu testów??

impassive , ale bez podawania klucza jest to na 100% legalne, nawet jak byś ściągną vistę z neta (ale nie przez P2P bo wtedy udostępniasz a to już nielegalne) i zainstalował bez klucza to jest legalne, a te cytaty które podajesz dotyczą visty ale z kluczem.

A jak się ma BOX to nawet to nie dotyczy.

Wychodzi na to, że licencja swoje a pracownicy polskiego oddziału Microsoftu swoje. Nieźle !!