Liczba FPS a synchronizacja pionowa

Cześć wszystkim.

Podczas gry w grę Vietcong - strasznie się zacina. Jedynie po włączeniu opcji synchronizacji pionowej (vsync) w panelu nvidii wszystko wraca do normy. Niestety opcja ta ogranicza liczbę fps do 60. Czy jest możliwość zwiększenia FPS? Karta graficzna spokojnie dałaby radę utrzymać grę na stałym poziomie 100fps. Mogę ustawić tę wartość w launcherze przed uruchomieniem gry, lecz pierwszeństwo ustawień ma panel nvidii.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

System Windows 7

NVIDIA Geforce 9800GT

Synchronizacja pionowa ogranicza liczbę FPS do aktualnego odświeżania monitora - większa liczba FPS nie da Ci nic więcej skoro monitor tego nie wyświetli

W Vietconga ciorałen nieprzerwanie (w multi jak jeszcze działał GameSpy) przez niemal 6 lat. Nie wiem po co ci więcej klatek, ta gra tego nie potrzebuje tym bardziej jeśli masz zwykły panel 60hz (choć w przypadku 144hz też nie widzę potrzeby większej ilości fps). Ogólnie z tym tytułem na poszczególnych konfiguracjach bywa różnie i ogólnie gra jest kapryśna. Mnie na sporo słabszym konfigu (Intel P4 HT 2.4@2.93 + GForce 760GT później Radek HD3850) hulała jak trzeba niezależnie czy synhro było na on czy na off, choć na pewnych mapach dla multi zdarzały się miejsca przymulające. Co innego Vietcong2 który jest całkiem spartaczony jeśli chodzi o silnik gry i zaden konfig go nie ratuje. Graj na tych ustawieniach które są ok (choć nie wiem jaki wpływ ma tu Siódemka bo ja grałem na XP).

btw  synhro uwolni cię od tearingu