Liczba komentarzy

Czy ktos moze wie w jaki sposob na mojej stronie zrobic coś takiego, by obok „pokaz komentarze” pisalo w nawiasie ile jest komentarzy obecnie ?

Ze jak np. niema zadnych komentarzy to zeby pisalo „Pokaż komentarze (0)”, a gdy np. sa dwa komentarze to zeby pisalo „Pokaż komentarze (2)”.

Obecnie mam mozliwosc dodawania komentarzy, ktore są zapisywane do pliku txt. http://www.history.is.net.pl/?historia

Mam dwa pliki do tego:

wyslij.php

<?php 

if(empty($_POST['nick']) || empty($_POST['mail']) || empty($_POST['www']) || empty($_POST['temat']) || empty($_POST['pole'])) { 

  header('Location: http://www.history.is.net.pl/?historia'); 

} 

$nick = $_POST['nick']; 

$mail = $_POST['mail']; 

$www = $_POST['www']; 

$temat = $_POST['temat']; 

$pole = $_POST['pole']; 

$nick = HTMLSpecialChars($nick); 

$mail = HTMLSpecialChars($mail); 

$www = HTMLSpecialChars($www); 

$temat = HTMLSpecialChars($temat); 

$pole = HTMLSpecialChars($pole); 

$datanow = date("d.m.Y H:i");

$wynik = $datanow . '|||' . $nick .'|||'. $mail . '|||' . $www . '|||' . $temat . '|||' . $pole . "\n"; 

$plik = 'comments/'.$_POST['id'].'.txt'; 

$fp = fopen($plik, "a"); 

fwrite ($fp, $wynik); 

fclose($fp);

dodaj.php

   Komentarz        Podpis    
 

<?php if(isset($_POST[‘action’]) && $_POST[‘action’]==1) echo <<< SER Nick: {$_POST[‘nick’]} Komentarz: {$_POST[‘pole’]} SER; ?>[/code]

Czy moze mi ktoś przy tym pomóc :?:

Zapytaniem sprawdzasz ilość komentarzy np.

$r = mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM komentarze WHERE id = $id ") or die(mysql_error());

$a = mysql_fetch_row($r) or die(mysql_error());


$donors = number_format($a[0]);

Potem wklejasz to w warunek gdzie chcesz

echo "Pokaż komentarze(".$donors.") ";

reyder u mnie to nie działa, sprawdzałem i tylko wyswietla mi koło slowa „Pokaż komentarze” to: („.$donors.”)

Niewiem jak to zapisac tak, żebym miał to dobrze zrobione, mozesz mi pomóc :?:

Chce miec wyswietlane ilość komentarzy tutaj:

history.php

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła !

   Pokaż komentarze ↓          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

A komentarze sa zapisywane do pliku comments/.txt

Nie lepiej zrobić zapisywanie komentarzy w mysql ? Inaczej mój sposób nie będzie działał. Podaj w jaki sposób są zapisywane komentarz do pliku txt.

Żeby ci pokazywało komentarze robisz tak

   Pokaż komentarze(<?=$donors?>) ↓          [/code]

ale i tak to nie będzie działało bo nie masz mysql. :slight_smile:

Niewiem o co Ci z tym chodzi :?: :frowning:

Plik z komentarzami txt wyglada tak:

comments/.txt

25.09.2010 16:43|||test||||||||||||lol

25.09.2010 16:44|||info||||||||||||Jak nie ma żadnych komentarzy, to powinien się pokazywać stosowny komunikat

25.09.2010 17:19|||NorthAngel||||||||||||Wiem o tym, że powinien pokazywać się stosowny komunikat informujący o braku komentarzy w przypadku ich braku. Ale myślałem też nad tym, żeby zrobić w nawiasie liczbe komentarzy np. (0) - kiedy ich nie będzie wogóle. 

25.09.2010 17:20|||test||||||||||||test

25.09.2010 19:09|||zzzzzzzzzzzz||||||||||||zzzzzzzz

26.09.2010 16:52|||NorthAngel||||||||||||test

26.09.2010 17:15|||NorthAngel||||||||||||rrrrg

26.09.2010 17:15|||test||||||||||||yyyyr
<?

$lipa = count(file("plik.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła !

   Pokaż komentarze(<?=$lipa?>) ↓          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(“pokaz.php”); ?>

<? include(“dodaj.php”); ?>
[/code]

Zmień sobie tylko ścieżke do pliku txt.

reyder dzięki serdeczne, działa już dobrze i dzięki za kod :slight_smile: Bardzo Ci dziękuje :slight_smile: