Liczba procesów windows xp sp2


(klonmarcin) #1

witam,

jak zmniejszyć liczbę procesów w windows xp sp2, po uruchomieniu windowsa mam 25 procesów

schowek02rr8.th.jpg

czy ta liczba jest normalna, bo wydaje mi się, że jest trochę za dużo :slight_smile:


(Longhorn2009) #2

U mnie jest ich ponad 30. W Windows XP 25 do dość mało. Jak chcesz je powyłączać to po prostu kliknij =Zakończ proces=. Ale uważaj aby nie wyłączyc jakiś niezbędnych do działania systemu. Jeśli jednak wyłączysz potrzeby proces to zrestaruj system, a proces uruchomi się ponownie :mrgreen:


(Michalkarasek) #3

Ja mam 60 na starcie :smiley: , a zaznaczę że nie mam 40 programów uruchamiających się wraz z systemem. Po prostu standard, a tu taka liczba :wink:. Więc wydaje mi się że w swoim przypadku nie masz powodu do narzekań :slight_smile:


(system) #4

@Michu55

60 procesów na starcie ?? proponował bym koledze wklejenie logów na forum ... bo to jest chyba zdecydowanie za wiele ..


(Ferdek31) #5

z procesami masz wszystko ok., a ich liczbę możesz zmniejszyć wyłączając zbędne usługi ale musisz wiedzieć co wyłączyć bo jest wiele usług współzależnych, a to jest z kolei zależne od konfiguracji komputera tak od strony oprogramowania jak i sprzętu.


(system) #6

jak chcesz wyłączyć zbędne usługi otwórz -uruchom - wpisz services.msc -otworzy się lista usług ,widać które są uruchomione. zanim wyłączysz jakieś usługi wyszukaj np. w google usługi systemu xp i poczytaj które możesz bezpiecznie wyłączyć. u mnie działa 20 procesów bez uruchomionych programów, życzę miłego dnia


(klonmarcin) #7

dzięki za pomoc, jednak nie jest tak źle jak myślałem :slight_smile: :slight_smile: