Liczne Bluescreeny w Windows 7

Najpierw zestaw : Asus M4A785TD-M EVO, Phenom II x4 955 3.2GHz (3,6), PowerColor Radeon HD 4890 PCS+, 6Gb RAM, Chieftec GPS 500AB A, zwykły dysk 7200 500 GB (niedawno wymieniany)

A teraz co się dzieje

A dzieje się wszystko, od różnych bluescreenów ( 000005, 000007E, 0000019, 00003c i inne których nie pamietam) przez samoczynne restarty po całkowite freezy wraz z pomieszaniem pikseli na ekranie i restartem(ale co ciekawe freezy tylko na pulpicie, przeglądarce. Raczej problem soft, bo gdy podpiąłem dysk znajomego z 8semką nic sie nie działo. Formata nie chce robić. Mam 7 64 bit pro z politechniki.

piter11pl ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

hm, nie za bardzo widzę tu przyczynę w sofcie. Skoro piszesz, że po podpięciu innego dysku jest wszystko ok, objawy mogą wskazywać na problemy z dyskiem na którym jest win7. Pokombinuj w trybie awaryjnym, jeśli się uda to odpal program diagnostyczny typu HD Tune i szukaj wszelkich błędów zapis/odczyt, bad sectorów, sprawdź czy MBR jest kompletny i bez utraty ciągłości itp.

PS. Podaj konkretną markę i model dysku; ‘zwykły’ mówi niewiele…

Dysk był niedawno kupiony, ale bardzo chętnie sprawdze ten, tylko jakim programem :slight_smile: ? Ten hd tune ma wszystko ?

HD Tune ma wszystko czego potrzebujesz. Tak na szybko mi wpadło do głowy, że mógłbyś spróbować w trybie awaryjnym przeprowadzić defragmentację dysku, może pomoże chociaż w jakimś stopniu…

Od kiedy masz problemy, tydzień temu wyszła wadliwa aktualizacja dla Windows 7.

http://www.dobreprogramy.pl/Wadliwa-akt … 40606.html

Wiem o tym, odinstalowałem ją, bez zmian :confused: zaraz spróbuje ten program a defragmentacje udało sie przeprowadzić normalnie, to nie jest tak ze komputer wyl sie od razu, zależy od szczęścia

W tym Hd tune dac tylko Error Scan ?

Dodane 17.04.2013 (Śr) 17:52

Podczas skanowania HD tune wyskoczył błąd 0xzera 7E

Może to coś pomoże: http://support.microsoft.com/kb/330182/pl

Ale to jest xp a ja mam 7, poza tym mam zaktualizowany do najnowszej wersji (poza tą łatką która robiła bsody)

Podaj SMART dysku (HD Tune zakładka Health).

nie. Przeprowadź kompleksowe badanie dysku