Liczne problemy z wydajnością w czasie działania niektórych aplikacji

Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale, bo nie jestem pewien czy mam problem z softwarem czy ze sprzętem, ale do rzeczy:

 

Od czasu wymiany procesora na intel core 2 duo e6600 mam dziwny problem z moją grafiką, a mianowicie podczas pierwszej próby włączenia komputera po wymianie usłyszałem błąd biosu, 1 długi 2 krótkie sygnały, a komputer w ogóle nie startował. Jako że jeden “alarm” odpowiedzialny jest za dwie awarie (grafiki i parzystości RAM’u) nie wiedziałem co mu jest. przepiąłem RAM z jednego gniazda w drugie - nadal to samo- ale po przełożeniu z powrotem do pierwszego gniazda komputer wystartował i problem teoretycznie zniknął, bo już od 2dni nie daje o sobie znać w tej formie. Jednak kiedy włączę niektóre programy (np. chroma, operę, czy chyba nawet Games for windows Live) grafika okien, a konkretnie wszystkie przejścia, animacje, niemiłosiernie tną. W grach komputerowych nie jest lepiej, nie lagują ale pojawiają się liczne artefakty, ściny (przy standardowych fps’ach między nimi) gubią tekstury, a po ok. minucie zacinają się na amen. Myślałem że to wina win7 x64 więc sformatowałem cały dysk i wrzuciłem win7 x32 ale problem nie zniknął. Wszystkie inne programy jak np. IE, Steam (za wyjątkiem dymków w rogu ekranu) działają poprawnie. 

 

Mój sprzęt:

płyta: Asus p5vd2-mx

procesor: Intel Core 2 Duo e 6600

grafa: Nvidia GeForce gts 450

zasilacz: modecom feel 1 500ATX (nie wykluczam że to może być jego wina)

 

Nic nie podkręcane

Dodam iż na wcześniejszym procku (intel pentium 4) wszystko działało ok.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :slight_smile:

Jaką masz wersję biosu (E6600 wymaga minimum 0501)?

Mam wersje najnowszą dostępną 1017. Niedawno flashowałem, ale poszło bez żadnych niespodzianek i komp chodził stabilnie

Masz możliwość podłączyć inny sprawny/markowy zasilacz na próbę?

 

Czy po zmianie procesora przywróciłeś ustawienia domyślne biosu?

W chwili obecnej nie mam żadnego lepszego zasilacza na wymiane ale “poszperam” po kolegach :slight_smile:

 

Tak przywróciłem ustawienia domyślne

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Okazało sie że to problem związany z karta graficzną poniewaz po wyjeciu jej i puszczeniu komputera na wbudowanej wszystko działa ok. Pozostaje pytanie: Karta czy zasilacz?

karte graficzną przetestowałem u przyjaciela i wszystko chodziło cud malines… pozostaje więc tylko feralny zasilacz… Myślę że temat do zamknięcia