Licznik czasu dostępności sieci

Witam

Mam taką małą prośbę … chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś program który sprawdzał by dostępność sieci podczas gdy komputer jest włączony.

Chodzi mi o to żebym po włączeniu komputera od razu miał naliczany czas kiedy jestem podłączony do sieci a ile czasu sieć jest nieosiągalna.

Mam łącze stałe (sieć radiowa) i w umowie mam zapisane że gdy nie ma internetu powyżej 72h to nie muszę płacić za cały miesiąc użytkowania sieci - a że dosyć często sieć nie działa dlatego chciałem wiedzieć czy to jest 72h czy może 12 a że komputer włączony mam prawie cały czas więc nie było by z tym większego problemu…

Nie mniej jednak przydało by się żeby program ten sprawdzał dostępność sieci zewnętrznej a nie wewnętrznej - gdyż często jest tak że niby jestem podłączony do sieci a nie mogę wejść na żadną stronę www gdyż nie ma wyjścia poza router i jest tylko sieć wewnętrzna…

Wiem że przy połączeniach telefonicznych istnieje taka możliwość (obliczania czasu połączenia) ale nie mogę wyszukać programu który sprawdzał by internet przy połączeniu radiowym a dodatkowo żeby to był jak najmniejszy i najprostszy program aby nie obciążać komputera

Jeżeli istnieje taki program prosiłbym o podanie nazwy i ewentualnie linku do jego pobrania…

PS

Dla adminów - skorzystałem z opcji szukaj niestety nie znalazłem takiego tematu - dlatego założyłem własny :slight_smile:

Na forum było mnóstwo tematów dotyczących przesyłanych danych, czasu połączenia z siecią (ale tylko przez telefon) a nie widziałem programu który by mi wyświetlił ile czasu internet nie był osiągalny w danym miesiącu (i chodzi mi tu o sieć zewnętrzną - strony www itp a nie sieć wewnętrzną, która niby jest ale nie mogę korzystać z dobrodziejstw internetu)

PS 2

Teraz temat pasuje??

BadMan

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.