Licznik transferu danych do internetu

Witam wszystkim

Poszukuje darmowego programu, który pokazywał by ile transferu danych wykorzystuje w internecie stacjonarnym. Będę się musiał przesiąść na internet mobilny, dlatego póki mam okazje chciałbym się przekonać jaki ruch generuje, a co za tym idzie jaki limit danych mniej więcej będę potrzebował. Mam Neostradę i Windows 7.

Próbowałem NetMeterem ale pomimo wszelkich prób cały czas pokazuje “Nothing to Monitor/Count”, a wydaje się bardzo fajnym programem. To samo się dzieje z programem NetTrafficMeter.

Neon jest u mnie rozpoznawany jako zagrożenie więc go nawet nie będę testował, a Free Network Monitor wymaga rejestracji i jest za dużym programem (prawie 100 MB) jak na moje potrzeby.

Poza tym znalazłem DU Meter , NetLimiter , Bandwidth Monitor , ByteOMeter ale niestety wszystkie są płatne.

Może zna ktoś jeszcze jakieś inne programy.

Sprawdż NetWorx http://www.softperfect.com/products/networx/ Darmowy.

Jeśli masz Windows 7 albo Viste spróbuj tego http://addgadget.com/network_meter/

Jeden z lepszych programów tego typu to NetWorx: http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Pro … 15976.html

Dzięki Synthmaster Tomek55 oraz Cedar za pomocne informacje.

W poszukiwaniu odpowiedniego programu przetestowałem chyba wszystkie dostępne darmowe wersje liczników transferów danych i jeśli miałbym wybierać najlepsze, to z mojego punktu widzenia lista była by następująca (Windows 7):

 1. NetWorx,

 2. BitMeter,

 3. Network Meter,

 4. Down2Home.

Z kolei poniższe dwa programy w ogóle nie zliczały (nie wykrywały) transferu danych pomimo wszelkich prób naprawy tego problemu ale gdyby zadziałały to były by w pierwszej trójce najlepszych programów.

 1. NetMeter,

 2. NetTrafficMeter.

Poniższa lista ośmiu programów to aplikacje płatne dlatego ich nawet nie instalowałem, więc tak naprawdę nie wiem nic o nich. Kolejność jest alfabetyczna.

 1. Bandwidth Monitor,

 2. BWMeter,

 3. ByteOMeter,

 4. DU Meter,

 5. Free Network Monitor,

 6. NetLimiter,

 7. NetPeeker,

 8. TrafMeter.

Liczniki rozpoznane u mnie jako zagrożenie lub nie dające się uruchomić albo bardzo niestabilne (Comodo Firewall plus Avast - oba ustawione na maksymalną ochronę).

 1. Chello,

 2. GDS Byte counter,

 3. Neon,

 4. NeoStat,

 5. NeoT.

Jeśli zna ktoś jeszcze jakiś darmowy licznik transferu danych to będę wdzięczny za informację o nim. Z góry dziękuje wszystkim za informacje.