Lifting artykułu - nowe fonty

Obiecałem, że będę dawał znać o większych zmianach czy nowościach technicznych i tak czynię - dzisiaj wydaliśmy szereg zmian w widoku artykułu oraz typografii, a przede wszystkim zmieniliśmy czcionki.

Jest to wynik m.in. szeregu konsultacji i audytu UX, jaki przeprowadziliśmy po uruchomieniu nowej odsłony serwisu w kwietniu. Również Wy zgłaszaliście wątpliwości co do czcionek i nasz zespół projektowy UI/UX postanowił, że czcionki zostaną zmienione. Oprócz tego dokonaliśmy przeglądu zaokrągleń, marginesów, cieni i innych elementów layoutu.

Pozbyliśmy się czcionki szeryfowej dla nagłówków i tekstu artykułu, zastosowaliśmy bezszeryfowe czcionki systemowe - będą one przez to ciut inaczej wyglądać na Windowsie, a inaczej np. na Ubuntu. Mimo wszystko wierzę, że zmiany przypadną Wam do gustu. Jeśli na jakichś niszowych urządzeniach zauważylibyście problemy, dajcie mi proszę znać - będziemy się przyglądać. Last but not least, serwis działa troszkę szybciej dzięki braku konieczności wczytywania dodatkowych czcionek :wink:

A dziękuję. Mam swoje czcionki i portal śmiga bardzo szybko :smiley:

Spoko, nie rzucają się teraz w oczy. Ale żeby wyręczyć forumowe kółeczko hejtu i oszczędzić im klawiatury - co z systemem powiadomień? Będzie? Nie będzie? Może choćby pojawi się jakaś alternatywa? W sumie niektóre fora/portale stosują powiadomienia mailowe, może to będzie łatwiejsze w implementacji?

Domker niby z 10 razy publikował jak konsolą web-dewelopera sprawdzać czy ktoś dodał ripostę na komentarz, jedynie nie wiem jak z zagnieżdżaniem jak jedziesz ostro w „pyskówki” z kimś.

Ja też zauważyłem, że inny font jest.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.