LightDM nie loguje

Witam.

Zacznę od początku dla jasności.

System ubuntustudio 12.04 z doinstalowaną powłoką KDE. Ostatio nic nie instalowałem ani nie konfigurowałem, żadnych zmian tylko podstawowe użytkowanie (przeglądarka i media)

Oglądałem sobie film na YT przez XBMC (byłem zalogowany do powłoki XBMC) i nagle coś się przycięło. Jako że miałem wyłączyć kompa to nie czekałem aż się ‘odwiesi’ tylko wcisnąłem przycisk wył. na obudowie (nie restart) System zamkną się bez żadnych komunikatów itp. Tak jak normalnie.

Po ponownym uruchomieniu zalogował się do XBMC (mam ustawione automatyczne logowanie i loguje się z automatu do ostatnio używanej powłoki), wiec się wylogowałem i zalogowałem do XFCE po wpisaniu loginu i hasła pojawił sie czarny ekran i po chwili znów screen logowania. i tak za każdym razem. Mam tylko jedno konto i konto gościa, tam też nie mogę sie zalogować. Po restarcie tak samo system się uruchamia i pojawia się screen LughtDM, nie loguje się do powłoki graficznej. Próbowałem do każdej XFCE, XBMC, KDE.

Jedyne co wykonałem to Ctr Alt F5 i aktualizację, ale to na nic się zdało.

Spróbuj jeszcze:

sudo dpkg-reconfigure lightdm

Ewentualnie:

sudo apt-get install --reinstall lightdm

Dzięki bardzo, pomogła pierwsza komenda.

Pojawił się jednak mały problem. po wydaniu komendy pojawiło się okna tekstowe wyboru menadżera logowania KDM lub LightDM do wyboru. Wybrałem jak zwykle (zawsze przy doinstalowywaniu KDE tak robię) LightDM, jednak loguje się przez KDM, tak jakbym się pomylił przy wyborze, a raczej się nie pomyliłem.

W sumie jest mi to obojętne czy to kdm czy coś innego ważne by logowało poprawnie.

Dzięki za pomoc.

Nie mam akurat pod ręką KDE, żeby sprawdzić, ale z poziomu jego ustawień (gdzieś głębiej) dało się wyklikać zmianę managera logowania.

Podaj wynik polecenia:

cat /etc/X11/default-display-manager

U mnie wygląda tak:

======

W razie czego odinstaluj KDM - zostanie tylko lightdm.