LightScribe - czego użyć?

Witam,

w dniu dzisiejszym zakupiłem nagrywarkę Samsung SH222AL. Z tego, co pisze na wysuwanej tacce i z tego, co wyczytałem na niemieckich stronach - napęd posiada funkcję LightScribe. Poczytałem na temat zużycia lasera i skoro jest ono takie samo, jak w przypadku nagrywania nośnika - postanowiłem przetestować tą technologię. Tak więc - jaki sprawdzony przez was program do tego celu polecacie? Ważne, aby był darmowy :slight_smile:

Pozdraiwma!

Funkcję wypalania etykiet w Light Scribe posiada Nero od wersji 7 wzwyż. Jest również darmowy program LightScribeSimpleLabeler_1.18.15.1., który możesz pobrać z tego linku

http://download.lightscribe.com/ls/Ligh … 8.15.1.exe

http://www.dobreprogramy.pl/LightScribe … 12914.html

http://www.dobreprogramy.pl/LightScribe … 12913.html

To dwa podstawowe,są jeszcze dodatki typu szablony ale można wypalać dowolne zdjęcia.Zobacz opisy na stronce HP.

Witaj-SLA :wink:

czy płytki też masz do tego

http://www.dobreprogramy.pl/LightScribe … 12914.html

Ashampoo ową funkcję również posiada :slight_smile:

Wypaliłem i wydruk… jest słaby, trzeba się przyjrzeć, żeby coś zobaczyć - czytałem, że dla wzmocnienia efektu trzeba etykietę wypalić kilka razy… ale jak to zrobić, bo przecież gdy teraz wsadzę płytę do nagrywarki, to wypali się w innym całkiem miejscu… Jakieś porady/

  • Witam. Jak masz napisane, że trzeba wypalić etykietę kilka razy, to nie znaczy na jednej płycie, tylko na kilku płytach z rzędu.

Tak? Na forach pisali, że tą samą etykietę na tym samym nośniku kilka razy - ale nie pisze, jak to zrobić.

W ustawieniach można trochę poprawić kontrast.Ale ja używałem tylko programu Light Scribe +szablony od HP.Wypalone obrazki i napisy były i są całkiem wyraźne [Lapek HP550].A kilkukrotne wypalanie tego samego obrazka-nie próbowałem,nie miałem takiej potrzeby.Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sprawdził.To tylko jedna płyta-a płyty używam TDK Light Scribe i Esperanza dvd.